Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Marec - mesiac knihy a MDŽ

Marec - mesiac knihy a MDŽ
Dňa 6. marca z príležitosti sviatkov „MDŽ“ a „ Marec mesiac knihy“ pripravili naše krúžky: Literárno-hudobný a krúžok Dobrej nálady, kultúrny program. Pozostával z hovoreného slova, z prednesu básní, pekných ľudových piesní a rozprávania aforizmov.

 
 

Báseň „Krása ženy“ predniesol Ing. Chmúrny a venoval ju všetkým ženám tejto zemi.


Krása ženy
Ach ženy, dievčatá, babky či mamy, všetky ste krásne, to srdce vraví mi. Na veku vôbec nezáleží, krása ženy každej z vás prináleží.
Ty, žena, chlapovi hneď hlavu zamotáš, už aj chystáš veľkolepý sobáš. On modré z neba zniesol by ti, keď porodíš mu krásne deti.
Ty, žena, nosíš pod srdcom nový život, na strome života pribudne nový plod. Len ty vieš tak nežne pofúkať dieťaťu rany, keď ho život neraz raní.
Žena, ty si zvláštny tvor, nejeden chlap má ženu za vzor. Ženou byť, to nie je ľahké, muži často rania ženské srdce krehké.
Dnes sviatok majú ženy celej zeme, muži, čo s tým spravíme? Buďme teda na ne dobrí a milí, nie len dnes, ale v každej chvíli.
 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2015 > Marec - mesiac knihy a MDŽ

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies