Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Podujatia 2015

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Výlet do Ledníc

Výlet do Ledníc
Každoročne pripravujeme výlet pre našich obyvateľov do zaujímavých oblastí neďaleko Bratislavy. Aj tento rok na počiatku leta - teda 4. júna sme jeden taký zorganizovali a to celodennú prehliadku Lednického zámku.

Spojili sme ju s obhliadkou Zámockého skleníka, rozľahlých záhrad a Minaretu. Každý si tu našiel svoj okruh záujmu, niektorí si vychutnali príjemný pocit posedenia v priľahlom parku, iní sa prešli aj do vzdialenejších častí - podľa vlastných možností.

 
 

Zámok Lednice sa nachádza v moravskej obci Lednice na pravom brehu rieky Dyje. Zámok s rozľahlou záhradou patrí medzi najkrajšie pamiatkové komplexy  v Českej republike. Lednické panstvo získali v roku 1249 Lichtenštajnovci a patrilo im takmer 700 rokov. Okrem samotného zámku sa v objekte nachádza skleník, ktorý bol pri zámku vybudovaný v rokoch 1843 – 1845 podľa projektu J. Wingelmüllera. 60 m vysoký Minaret tiež nazývaný Turecká veža, bol vybudovaný na prelome 18. a 19. storočia a je od zámku vzdialený asi 2km a nachádza sa v  lednicko-valtickom areály, ktorého súčasťou je aj samotný Lednický zámok.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2015 > Výlet do Ledníc

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies