Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

VI. ročník Športových hier seniorov a detí z detského domova

Športové hry seniorov
Každoročne sa s našimi obyvateľmi tešíme na spoločne strávený deň s deťmi. Na konci školského roka organizujeme obľúbené športové podujatie, na ktoré radi prichádzajú deti z Detského domova Bratislava.

Nielen seniori, deti ale aj zamestnanci majú spestrený deň. Z niektorých detí sa za tie roky stali takmer dospelí. Napriek tomu, sa k nám rady vracajú a sú obohatené pohladením či milým seniorským slovom.

 
 

Počasie nám prialo aj tento rok, a tak sme ráno vo štvrtok 18. júna 2015 pripravili stanovištia k športovým disciplínam ako: Floorbal, Hod vreckami, Lov rybičiek, Navliekanie drôteniek, Hod krúžkami, Hod do pyramídy a Hod loptou na cieľ. Po registrácii prišiel na rad krátky program, ktorý si pripravilo Tanečné trio s heslom:  „Hudbou, tancom, pohybom, bojujeme s neduhom! Nevadí nám tretí vek, pohyb je náš druhý liek.“

Počas športovania sa mohli všetci občerstviť jablkovou šťavou a jabĺčkami, ktoré nám na túto akciu daroval pán Denis Suchánek. Pán Suchánek k nám chodí predávať sezónne ovocie a zeleninu. Po klobáskach, čaji, káve a  minerálke prišli na rad dezerty. Tie nám aj tento rok darovala neďaleká cukráreň Tima. Po skončení súťaží až do vyhodnotenia si vyplnili účastníci voľný čas  hraním obrých šachov, pozemným hokejom  a  pod. Po prestávke sa  deti predstavili so svojím recitačným programom a všetkým prítomným porozdávali vlastnoručne vyrobené darčeky. Počas obedňajšej prestávky  sme vyhodnocovali jednotlivé disciplíny, z ktorých vzišlo 7 víťazov z radov seniorov a 7 víťazov z radov detí.

Najúspešnejší v športových disciplínach a teda celkovými víťazmi sa stali:

1.miesto: Michal Ruttkay, 2. miesto: Oľga Grundzová, 3. miesto: Natália Danihelová


Spomedzi seniorov sa prvý krát v histórii umiestnili na všetkých troch miestach ženy.

1.miesto: p. Zdenka Paulisová, 2. miesto: p. Mária-Oľga Benediktová, 3.miesto: p. Hilda Madarásová.

Víťazi si prevzali medaile, diplomy a gratuláciu od pani riaditeľky nášho zariadenia. Táto aktivita je jednou z najobľúbenejších nielen kvôli pohybu alebo zábave ale aj pre vzájomnosť, ktorú spolu s deťmi prežívame. Tešíme sa na ďalšie stretnutie už budúci rok.

 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 34 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2  ďalšia stránka >
 
 
 
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 34 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2  ďalšia stránka >
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2015 > VI. ročník Športových hier seniorov a detí z detského domova

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies