Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Október mesiac úcty k starším – vystúpenie Milana Drobného

Milan Drobný
Ďalší z cyklu kultúrnych programov venovaných Úcte k starším bolo vystúpenie známeho českého speváka Milana Drobného. Pán Drobný pozvanie prijal 23. októbra 2015, čím sprostredkoval našim seniorom spomienky na ich mladosť.

Seniori boli nadšení, spievali spoločne s interpretom a vystúpenie v nich zanechalo silný dojem.

 
 

Milan Drobný - životopis.

Vyštudoval konzervatórium a spieval (rovnako ako Karol Gott v kaviarni Vltava). Odtiaľ sa s Gottom dostal do divadla Semafor, kde sa ale dlho nemohol uchytiť so žiadnym hitom (ešte k tomu si počas angažmá „odskočil“ aj na vojnu). Hral v predstaveniach Šest žen, Člověk z půdy, Tak co, pane barone, Zuzana není pro nikoho doma. Až pásmo Zuzana je všude jako doma mu prinieslo prvý veľký hit: Písnička pro kočku. V tej dobe tiež naspieval niekoľko duetov s Naďou Urbánkovou, z nich najmä Ukrejvám rozpaky, mala veľký ohlas. Koncom 60. rokov z divadla odišiel, aby sa viac venoval sólovej dráhe speváka.

Po odchode zo Semaforu sa zúčastnil mnohých koncertov ako exkluzívny spevák Pragokoncertu, úspešný bol aj ako skladateľ – Zlatá bratislavská lýra, bronz v nemeckom Roztocku, víťazstvo v Juhoslávii, cena divákov v Egypte v Alexandrii.

 
 
 
 
 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2015 > Október mesiac úcty k starším – vystúpenie Milana Drobného

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies