Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Podujatia 2016

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Podujatia 2016

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • Dar obyvateľom od Taipejskej reprezentačnej kancelárieDar obyvateľom od Taipejskej reprezentačnej kancelárie
  Naše zariadenie dostalo tento rok krásny vianočný darček v podobe štyroch počítačov, ktoré budú využívať obyvatelia. Tento dar sme získali v rámci projektu taiwanskej dotácie pre mesto.

 • Vianočný koncertVianočný koncert
  Predvianočné obdobie sme našim obyvateľom dňa 14.12.2016 spríjemnili vianočným koncertom, kde úvodom boli obdarovaní darčekom v podobe chutných medovníkov.

 • MikulášMikuláš
  Dňa 6. decembra 2016 Mikuláš so svojimi pomocníkmi navštívili lôžkové oddelenie v našom zariadení, kde všetkých obyvateľov obdaril nielen pekným slovom, ale aj darčekom. Jeho pomocníci zaspievali známe mikulášske piesne, čím obyvateľov veľmi potešili.

 • Predvianočný koncert speváckeho súboru SENIORANKAPredvianočný koncert speváckeho súboru SENIORANKA
  Dňa 29.11.2016 sme pre našich obyvateľov pripravili predvianočný koncert, na ktorý sme pozvali spevácky súbor „SENIORANKA“.

 • Ocenenie pána Šedivého od ministra obrany SROcenenie pána Šedivého od ministra obrany SR
  Deň 28. november 2016 bol pre naše zariadenie výnimočný tým, že k nám zavítala návšteva z ministerstva obrany SR.

 • Turnaj v kanaste v Dennom centre BazovskéhoTurnaj v kanaste v Dennom centre Bazovského
  V stredu 23. 11. 2016 sa uskutočnil 4. ročník turnaja v KANASTE v Dennom centre Bazovského, na ktorom sa zúčastnili aj naši obyvatelia.

 • Katarínska zábavaKatarínska zábava
  Už tradične sme v novembri pripravili pre našich seniorov Katarínsku zábavu. Tohoročná sa konala dňa 16.11.2016 a pozvali sme aj známu speváčku a herečku Gizku Oňovú.

 • Projekt Dobrá dušaProjekt Dobrá duša
  V rámci projektu Dobrá duša bola tento rok ocenená aj naša obyvateľka JUDr. Tatiana Gottliebová.

 • Jubilanti II. polrok 2016Jubilanti II. polrok 2016
  Už tradične sme spoločne s MČ Dúbravka venovali pozornosť našim jubilantom a dňa 9.11.2016 sme pripravili slávnosť pri príležitosti ich okrúhlych životných jubileí.

 • Prednáška o ľudských právachPrednáška o ľudských právach
  Do nášho zariadenia zavítali dňa 4.11.2016 pracovníci zo SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO STREDISKA PRE ĽUDSKÉ PRÁVA. Lektori, Mgr. Tomáš Foldes, Mgr Michal Horváth a Mgr. Natália Juráková pripravili pre našich obyvateľov zaujímavé témy, týkajúce sa ľudských práv.

 • Turnaj v spoločenských hráchTurnaj v spoločenských hrách
  Dňa 2.11.2016 sme v našom zariadení usporiadali turnaj medzi domácimi seniormi v „KANASTE“ a „ČLOVEČE NEHNEVAJ SA“. Víťazmi sa stali všetci, ktorí sa zúčastnili.

 • kvetyDvadsiate piate výročie založenia Domova pri Kríži
  Dňa 26. Októbra 2016 sa uskutočnilo slávnostné stretnutie obyvateľov, zamestnancov a pozvaných hostí pri príležitosti 25. výročia Domova pri kríži.

 • Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel SlovenskoDobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel Slovensko – október 2016
  V predposlednú októbrovú sobotu do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z firmy Henkel, Simonka a Lucka. Pre obyvateľov, ktorí prišli v hojnom počte, pripravili rozmanité náučno zábavné aktivity.

 • Husacie hody tanečno – pohybového krúžkuHusacie hody tanečno – pohybového krúžku
  U nás sa vždy niečo deje. Obyvatelia, ktorí navštevujú tanečno-pohybový krúžok si pripravili milé posedenie s názvom „Husacie hody“. V príjemnej atmosfére si po dobrom jedle zvesela zatancovali a poniektorí i zanôtili.

 • Október - mesiac úcty k staršímOktóber - mesiac úcty k starším
  Pri príležitosti mesiaca Október - mesiac úcty k starším, sme dňa 11.10.2016 pripravili pre našich obyvateľov pekný kultúrny program.

 • Vzdelávací workshop spoločnosti Aliter TechnologiesVzdelávací workshop spoločnosti Aliter Technologies
  Dňa 20.9.2016 navštívili naše zariadenie zástupcovia spoločnosti Aliter Technologies. IT špecialisti sa v rámci Bratislavského Dobrovoľníckeho Týždňa podujali našim obyvateľom odhaliť praktický svet informačno-komunikačných technológií.

 • VinobranieVinobranie
  Pre našich obyvateľov sme dňa 13. septembra 2016 pripravili jesennú slávnosť „Vinobranie“. Úvodom pani riaditeľka Mgr. Janka Dudoňová všetkých privítala a popriala peknú zábavu v tento krásny slnečný ešte letný deň.

 • Petržalské páračky – drápačkyPetržalské páračky – drápačky
  Dňa 7. septembra 2016 sme mali možnosť v našom domove znovu privítať seniorov z občianskeho združenia Petržalčanka pod vedením pani Alžbety Korbelovej. Navštívili nás v poradí už s druhým predstavením.

 • Župná olympiáda seniorovŽupná olympiáda seniorov
  Dňa 23.8.2016 sme sa zúčastnili VI. ročníka Župnej olympiády seniorov o putovný pohár predsedu bratislavského samosprávneho kraja. Veľmi úspešne nás reprezentovalo 6 našich obyvateľov.

 • Cvičíme TaichiCvičíme Taichi
  OZ združenie Žime Krajšie pripravilo špeciálne cvičenie TAICHI pre seniorov, mamičky s deťmi v závese, ale aj pre ostatných záujemcov z Dúbravky.

 • Vystúpenie Evy KristínovejVystúpenie Evy Kristínovej pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda
  Dňa 29. júna 2016 sme dali priestor pri tvorbe programu, našej obyvateľke, pani Eve Kristínovej. Táto herecká legenda nám pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda predniesla básnickú skladbu Proglas.

 • Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel v júni 2016Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel v júni 2016
  V sobotu 25.6.2016 prišli do nášho zariadenia dobrovoľníčky Ivanka a Janka. Pripravili si pre našich obyvateľov ľahké cvičenia na rozhýbanie končatín, svalov a tela. Hojná účasť nám opäť potvrdila, že záujem zo strany obyvateľov o tieto návštevy je vítaná

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada
  Dňa 21. júna 2016 sme zorganizovali pre našich obyvateľov v areáli záhrady letnú slávnosť pod názvom Letu otvára sa záhrada. Na úvod pani riaditeľka všetkých prítomných srdečne privítala a popriala príjemnú zábavu.

 • Športové hry - VII. ročníkŠportové hry - VII. ročník
  Vo štvrtok 16.6.2016 sme usporiadali VII. ročník Športových hier a V. ročník ŠH seniorov a detí z detského domova Bratislava Podunajské Biskupice.

 • Výlet do BuchlovícVýlet do Buchlovíc
  Dňa 9. júna 2016 sme zorganizovali výlet na Zámok Buchlovice. Zámok sa nachádza v Zlínskom kraji, v okrese Uherské hradište a patrí k najvýznamnejším barokovým šľachtickým sídlam na území Českej republiky.

 • Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel SlovenskoDobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel Slovensko
  V mesiaci máj v sobotu 21.5.2016 sa stretli v záhrade naši obyvatelia spolu s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel. Tentokrát sa aktivity konali pri peknom počasí v záhrade.

 • Program ku Dňu matiekProgram ku Dňu matiek
  Dňa 20.mája 2016 sme pripravili pre našich obyvateľov pri príležitosti Dňa matiek kultúrny program, ktorý sa skladal z dvoch častí. V prvej vystúpili deti z MŠ Pri kríži. Recitovali, sólovo spievali a tancovali. Bolo to veľmi pekné vystúpenie.

 • Oslava jubilujúcich obyvateľov v I.polroku 2016Oslava jubilujúcich obyvateľov v I. polroku 2016
  Pri príležitosti okrúhlych životných jubileí našich obyvateľov sme 11. mája 2016 pripravili slávnostný program, v ktorom sme zabezpečili stretnutie so zástupcami Mestskej časti Bratislava - Dúbravka.

 • Stavanie mája, varenie guláša, PetanqueStavanie mája, varenie guláša, Petanque
  Dňa 3. mája 2016 sme pre našich obyvateľov pripravili zaujímavý program. Varenie guláša, stavanie májového symbolu a súťaž v hre Petanque. Celý program prebiehal veľmi spontánne.

 • Výživa v seniorskom vekuVýživa v seniorskom veku
  Dňa 27.4.2016 sme zorganizovali prednášku, na ktorú prijali pozvanie MUDr. Alžbeta Béderová, CSc. a Mgr. Zuzana Klinčáková zo Združenia pre zdravie a výživu. Pripravili si tému „Výživa v seniorskom veku“.

 • Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel SlovenskoDobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel Slovensko
  Aj tento rok pokračujeme v spolupráci s dobrovoľníkmi zo spoločnosti Henkel.

 • Beseda na tému Ako žiť zdravo 2Beseda na tému Ako žiť zdravo 2
  Dňa 18. apríla nás opäť navštívil Ing. Igor Mayer s ďalšími informáciami na tému zdravia. Na záver besedy nám meral počet antioxidantov v tele a vysvetlil, čo môžeme spraviť preto, aby sme hodnoty postupne zvýšili.

 • Hudobný program Alojza VogelaHudobný program Alojza Vogela
  Dňa 13. apríla 2016 sme pre našich seniorov pripravili hudobný program so spevákom a textárom Alojzom Vogelom. Pán Vogel vystúpil aj so svojou hudobno-speváckou skupinou.

 • Prednáška "Mozog a jeho činnosť"Prednáška "Mozog a jeho činnosť"
  Dňa 15. marca si pre nás pripravili Mgr. Zuzana Klinčáková a p. Helena Kovačiková z Regionálneho rozvoja verejného zdravotníctva prednášku na tému „Mozog a jeho činnosť“.

 • Beseda na tému Ako žiť zdravoBeseda na tému Ako žiť zdravo
  Dňa 12. marca prijal do nášho zariadenia pozvanie Ing. Igor Mayer, ktorý sa už niekoľko desaťročí zaoberá tým, ako zdravo žiť. Pomáha ľuďom prinavrátiť zdravie a vitalitu. Vypočuli sme si čo treba urobiť preto, aby sme bolí zdravší.

 • Pocta prírodePocta prírode
  Dňa 17. marca 2016 sme pripravili pre našich obyvateľov podujatie, ktoré sa nieslo v znamení jari a prebúdzajúcej sa prírody pod názvom Pocta prírode.

 • Oslava MDŽ a Marca mesiaca knihyOslava MDŽ a Marca mesiaca knihy
  Dňa 9. marca 2016 sme pripravili program pri príležitosti MDŽ a Marca mesiaca knihy, v ktorom vystúpili deti z Mš Nejedlého a naše krúžky.

 • Aranžovanie hyacintovAranžovanie hyaciantov do dekoračných kvetináčov
  Vo štvrtok 25.2.2016 sme na poobednej aktivite s názvom Aranžovanie, zdobili hyaciant do dekoračných prútených košíkov a kvetináčov. Našim obyvateľkám práca tohto charakteru prospieva a s nadšením vytvárajú nové a nové variácie.

 • Turnaj v kanasteTurnaj v kanaste
  V stredu 24. februára sme zorganizovali v našom zariadení turnaj v Kanaste medzi Domovom pri kríži a DC Bazovského. Víťazmi sa stali hostia z DC Bazovského. Druhé a tretie miesto patrilo našim obyvateľom z Domova pri kríži.

 • Beseda na tému DiabetesBeseda na tému Diabetes
  V piatok 19. februára, sme pozvali do nášho zariadenia čerstvého držiteľa významného ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2015. Riaditeľ Ústavu polymérov SAV v Bratislave Ing. Igor Lacík, Dr. Sc, toto ocenenie prevzal len 24. januára 2016.

 • Fašiangová zábavaFašiangová zábava
  Dňa 8. februára 2016 sme zorganizovali pre našich obyvateľov Fašiangovú zábavu s pohostením. V úvode prítomných pozdravila a privítala pani riaditeľka.

 • DúbravankaFašiangový cyklus stretnutí - Dúbravanka
  V rámci fašiangového obdobia sme v stredu 27. januára 2016 pozvali do nášho zariadenia folklórny súbor Dábravanku. Túto hudobnú skupinu tvorí viacero spevákov a hudobníkov.

 • Beseda na tému fašiangy a pôstBeseda na tému fašiangy a pôst
  V pondelok 25. januára 2016 prijala naše pozvanie pani Doc. RNDr. Milica Miadoková, CSc. Prednášala nám na tému fašiangy a pôst.

 
Rozbaliť celý strom galérií
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2016

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies