Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Beseda na tému Diabetes

Beseda na tému Diabetes
V piatok 19. februára, sme pozvali do nášho zariadenia čerstvého držiteľa významného ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2015. Riaditeľ Ústavu polymérov SAV v Bratislave Ing. Igor Lacík, Dr. Sc, toto ocenenie prevzal len 24. januára 2016.

Jednou z nosných tém, ktorým sa dlhodobo Dr. Lacík venuje na Oddelení pre výskum biomateriálov, je liečba cukrovky transplantáciou enkapsulovaných pankreatických ostrovčekov. Odborne ale zároveň veľmi zrozumiteľne nám Dr. Lacík odprezentoval nielen to ako pracujú spomínané enkapsulované ostrovčeky v tele a aká je ich funkcia, ale aj ďalšie skutočnosti súvisiace s ochorením Diabetes. Okrem odbornej činnosti, ktorej sa Dr. Lacík venuje, nás prekvapil aj svojím koníčkom - hrou na fujare. Dr. Lacíka fujara a jej tóny zaujali ešte keď bol dieťa. Ako nám prezradil s hrou na tento nástroj začal až vo veku 50 rokov a splnil si ňou svoj detský sen. Práve prepojenie umenia a vedeckej časti besedy bolo veľmi zaujímavé a prekvapivé.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2016 > Beseda na tému Diabetes

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies