Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Výlet do Buchlovíc

Výlet do Buchlovíc
Dňa 9. júna 2016 sme zorganizovali výlet na Zámok Buchlovice. Zámok sa nachádza v Zlínskom kraji, v okrese Uherské hradište a patrí k najvýznamnejším barokovým šľachtickým sídlam na území Českej republiky.

Prehliadka za účasti sprievodcu sa nám veľmi páčila, obdivovali sme skvosty nachádzajúce sa v priestoroch zámku. Okrem nádherných interiérov nás zaujal prekrásny neobarokový záhradný park, ku ktorému patrí zámocké záhradníctvo a malá zoologická záhrada. V nej okrem iného vtáctva žijú pávy - erbový symbol zakladateľov buchlovického zámku. Taktiež sme navštívili v areáli parku výstavu fuchsií. Videli sme nielen prekrásne sfarbenie týchto kvetov, ale aj práve kvitnúcich pivónií. V neposlednom rade je dôležité spomenúť, že sme obedovali vo veľmi príjemnej zámockej reštaurácii a na záver sme navštívili čokoládovňu, ktorá sa nachádza v priestoroch zámockého parku. Pochutnali sme si na varenej čokoláde, zmrzline, kávičke a českých pralinkách. Bola to správna bodka za opäť vydareným výletom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2016 > Výlet do Buchlovíc

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies