Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Podujatia 2017

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Podujatia 2017

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • Príbeh VianocPríbeh Vianoc
  Vianočné sviatky sú obdobím na ktoré netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňajú pocitmi šťastia, pohody a harmónie. Atmosféra týchto dní je plná spomienok i očakávaní, nič nie je bežné ani všedné , napriek tomu, že Vianoce sú každý rok, ich okúzľujúce čaro sa nedá ničím nahradiť ani napodobniť.

 • Seniori pozor-nestaňte sa obeťou podvodu!Seniori pozor-nestaňte sa obeťou podvodu!
  Ako môžem odstúpiť od zmluvy o združenej dodávke energií? Čo musí obsahovať doklad z registračnej pokladnice? Ako môže predávajúci vybaviť reklamáciu?

 • Vianočný koncertVianočný koncert
  Vianočné sviatky sú obdobím, na ktoré netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňajú pocitmi šťastia, pohody a harmónie.

 • MikulášMikuláš navštívil aj nás
  Tešia sa na neho tisíce detí, no nie len oni. Svojich oduševnených priaznivcov má určite aj medzi seniormi. Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň – 6. decembra.

 • "Moje lásky"Moje lásky (Alžbetínske naivné divadlo)
  Do nášho zariadenia Domova pri kríži 26 prišlo dňa 29.11.2017 popoludní Alžbetínske naivné divadlo a jeho protagonisti - amatérski herci sa nám predstavili skvelou hrou chorvátskeho spisovateľa Mira Gavrana MOJE LÁSKY.

 • Adventné aranžovanieAdventné aranžovanie
  Kytica patrí k najstarším spôsobom aranžovania kvetov, ktorý sa vyvinul z pôvodného jednoduchého skladania stoniek s kvetmi vedľa seba do zväzkov. Podľa zachovaných historických prameňov sa kvety aranžovali do kytíc už v dobe antického Grécka a Ríma.

 • "My sa máme, že sa máme"„My sa máme, že sa máme“
  23.november bol štvrtok, v Materskej škôlke Cabanova sviatok. Dom kultúry v Dúbravke patril škôlkarom, rodičom aj priateľom. Akadémia škôlkarov začala, zahájila sa vystúpením učiteliek. Ľudové tance a zvyky, zvládli hravo menšie deti.

 • Katarínska zábavaKatarínska zábava
  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme pre našich obyvateľov pripravili KATARÍNSKU ZÁBAVU. Uskutočnila sa 22.novembra 2017 popoludní.

 • Stretnutie jubilantovStretnutie jubilantov
  Je to už viacročná tradícia, že Domov pri kríži organizuje pre svojich obyvateľov dvakrát do roka oslavu jubilantov. Nebolo tomu inak ani dnes, t.j. 8.11.2017, keď sa 15 našich jubilantov stretlo na milej oslave obyvateľov, ktorí sa v 2. polroku 2017, teda v mesiacoch júl až december dožívajú krásneho životného jubilea, a to veku od 75 – 95 rokov.

 • Literárno-hudobné pásmo ŠtúrovciLiterárno - hudobné pásmo Štúrovci
  Bol to hlavný prúd slovenského národného hnutia v polovici 19. storočia, nazvaný podľa jeho najvýznamnejšej osobnosti Ľudovíta Štúra. Formoval sa v 30. a 40. rokoch najmä na evanjelickom lýceu v Bratislave, kde pôsobila Spoločnosť česko-slovanská a spolok Vzájomnosť. Medzi najznámejších štúrovcov patria Janko Kráľ, Samo Chalupka, Ján Botto, Andrej Sládkovič.

 • červeny nosČervené nosy
  V pondelok 30. 10. 2017 sme v našom zariadení mali na lôžkovom oddelení vzácnu návštevu. Prišli k nám červené nosy Ruženka a Pepan z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors. Boli u nás prvýkrát a bolo to fantastické. Mali so sebou gitarky a každému obyvateľovi zahrali.

 • Divadelné predstavenie HLUCHÁ BABKADivadelné predstavenie HLUCHÁ BABKA
  Do mesta neočakávane prichádza babka. Na tom by nebolo nič zlé, keby jej opäť nezaľahlo v ušiach. A tým, že dobre nepočuje, môže dôjsť ku katastrofe…

 • Vzdelávací workshop spoločnosti Aliter TechnologiesVzdelávací workshop spoločnosti ALITER TECHNOLOGIES
  Dňa 21.9.2017 navštívili naše zariadenie zástupcovia spoločnosti Aliter Technologies. IT špecialisti sa opäť ako dobrovoľníci podujali našim obyvateľom odhaliť praktický svet informačno-komunikačných technológií.

 • Čitanie seniorov deťomČÍítanie našich seniorov deťom v MŠ Cabanova
  Čítanie kníh je bežná aktivita u seniorov v našom zariadení. Výnimočné je pre nich čítať detskú knihu pre deti, lebo tu je dôležitý aj spôsob interpretácie. Naši seniori sa zapojili do projektu „Z rozprávky do rozprávky“ a vznikla spolupráca nášho zariadenia s najbližšou materskou školou, čiže MŠ Cabanova.

 • šípkový deňŠípkový deň
  Šípky sú veľmi vyhľadávané a používané v súčasnosti , najmä však plody šípovej ruže. Šípky sa používajú čerstvé i sušené pre veľký obsah vitamínu C a karoténu. Aj my sme si šípky nazbierali a pripravili v našom zariadení v rámci mesiaca október a Úcty k starším Šípkový deň, ktorý sme spojili s turnajom v hádzaní šípok.

 • Radosť v živote človekaRadosť v živote človeka
  Radosť je spontánna vnútorná emocionálna reakcia na príjemnú situáciu, osobu alebo spomienku. Navonok sa prejavuje rôzne od úsmevu až po radostné výkriky. Radosť je spojená s pocitom šťastia, jasnou a pozitívnou náladou, človek sa cíti dobre, vo chvíľach radosti sú splnené všetky jeho okamžité psychické potreby. Patrí k najpríjemnejším a najprirodzenejším emóciám.

 • Župná olympiáda seniorovŽupná olympiáda seniorov
  „Bratislavská župa“ dlhodobo podporuje aktívnych seniorov. Dôkazom toho je aj siedmy ročník Župnej olympiády seniorov, ktorej sa dňa 23.09.2017 zúčastnilo aj športové družstvo seniorov nášho zariadenia. Olympiáda sa konala v Domove sociálnych služieb a rehabilitačnom stredisku ROSA na bratislavskej Patrónke. Tento rok súťažilo 13 seniorských tímov.

 • Vinobranie v našom zariadeníVinobranie v našom zariadení
  Vinobranie je slávnosť úrody vínnej révy. Vinobranie sa organizuje na jeseň, pri zbere viniča a vo všetkých väčších mestách s vinárskou tradíciou. Sezóna vinobraní, jarmokov a hodov vrcholí práve teraz a dnes v sebe kombinuje najmä funkciu zábavy a relaxu.

 • Projekt s Fortunáčikom„Vek nie je pre nás prekážkou, spoločne si budeme rozumieť“
  „Vek nie je pre nás prekážkou, spoločne si budeme rozumieť“, to bol názov projektu, ktorý sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave počas letných prázdni júl a august.

 • Letná činnosť seniorov v DomoveLetná činnosť seniorov v Domove
  Letné obdobie je časom prázdnin a dovoleniek, kedy ľudia oddychujú, aby zregenerovali svoje sily a nabrali viac vitality do nastávajúcich pracovných dní. Naši seniori však nezaháľali ani v týchto horúcich letných mesiacoch a pravidelne sa zúčastňovali všetkých aktivít, ktoré sme pre nich pripravili a presunuli do našej krásnej rozkvitnutej domovskej záhrady.

 • Pocta sv.Cyrilovi a MetodoviPocta sv.Cyrilovi a Metodovi
  Slávni slovanskí vierozvestci sv. Cyril a Metod tvoria v dejinách Slovanov a zvlášť Slovákov jednu z najdôležitejších kapitol. Pochádzali zo Solúna. Ich sviatok sa u nás stal veľkou slávnosťou.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada
  Naša záhrada je oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní. Doprajeme si v nej aj kvalitný oddych, ale i množstvo krásnych a zaujímavých aktivít.

 • Domovský turnaj v kanasteDomovský turnaj v kanaste
  Dňa 21.júna 2017 sme usporiadali domovský turnaj v KANASTE. Vyžrebovali sme dvojice hráčov, ujasnili pravidlá hry a turnaj sa mohol začať.

 • Výlet na zámok MiloticeVýlet na zámok Milotice
  Dňa 14.6.2017 sme sa zúčastnili spoločného výletu na štátny zámok MILOTICE, ktorý je perlou juhovýchodnej Moravy.

 • el-AmarnaTajulpný svet faraónov vo svetle biblie-Tajomstvo z Tell el-Amarny a múdry Jericha
  Dňa 13.6.2017 sme si pozreli a vypočuli ďalšiu - štvrtú časť z cyklu TAJUPLNÝ SVET FARAÓNOV VO SVETLE BIBLIE.

 • "Dnes mám rande s naším mestom"Projekt "DNES MÁM RANDE S NAŠÍM MESTOM"
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. V dňoch 9. a 10. júna 2017 prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci-manažéri, obchodníci, z viacerých firiem, ktorí sa zmenili na pomocníkov pre seniorov.

 • Športové hry - seniori - detiŠportové hry–seniori–deti z Detského domova Podunajské Biskupice
  Dňa 7.6.2017 sme organizovali VIII. ročník športových hier v našom zariadení, ale VI. ročník športových hier seniori - deti z Detského domova v Podunajských Biskupiciach.

 • EgyptTajulpný svet faraónov vo svetle biblie - Egypt v proroctvách Biblie
  Egypt zohrával dôležitú politickú a ekonomickú úlohu v regióne východného Stredomoria.
  Jeho moc a vplyv vyvrcholili v období tzv.„Novej ríše“ medzi rokmi1500 – 1200 pr. Kr.

 • Naučte sa poskytnúť prvú pomocNaučte sa poskytnúť prvú pomoc
  Je prirodzenou povinnosťou každého občana, aby podľa svojich možností poskytol prvú pomoc bez rozdielu každému, koho postihol úraz alebo náhle ochorenie. Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna!

 • Stretnutie jubilantovStretnutie jubilantov
  Život je poskladaný z mnohých malých dní, ktoré prinášajú svoje radosti, ale i bežné starosti. Z času na čas však príde v živote každého človeka deň, ktorý je niečím výnimočný a dôležitý a uchováva sa v našej pamäti až do konca.

 • Deň matiekDeň matiek
  História Dňa matiek siaha až do obdobia antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života už 250 rokov p. n. l. v podobe slávností na počesť matky všetkých bohov – bohyne Rhey.

 • Generál Milan Rastislav Štefánik z cyklu OsobnostiGenerál Milan Rastislav Štefánik z cyklu Osobnosti
  Výročie smrti a zaujímavý pohľad do vnútorného sveta M.R. Štefánika sme si pripomenuli literárno-hudobným pásmom z cyklu OSOBNOSTI, v ktorom vystúpil spevácky krúžok Domova pri kríži pod taktovkou pani Ľudmily Doležalovej.

 • Stavanie mája a gulášovicaStavanie mája a gulášovica
  Tradícia, ktorú možno mladšie ročníky poriadne nepoznajú, no naši seniori ju poznajú veľmi dobre a pamätajú sa na ňu ešte zo svojich mladých čias.

 • Tajulpný svet faraónov vo svetle biblie 2 časťTajulpný svet faraónov vo svetle biblie - Mojžiš a Hatšepsut
  Hatšepsut - egyptská kráľovná 18. dynastie, stavebníčka chrámu v Dér el-Bahrí.

 • Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel Slovensko–apríl 2017Dobrovoľnícka činnosť spoločnosti Henkel Slovensko–apríl 2017
  Aj v roku 2017 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 22.4.2017 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti, Veronika, Beátka a Martinka. Pre obyvateľov, ktorí prišli v hojnom počte, pripravili vedomostné kvízy.

 • Veľká nocČaro Veľkej noci
  Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším kresťanským sviatkom, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista.

 • Chorvátsko a jeho krásyCestovateľské okienko - Chorvátsko a jeho krásy
  Kto by nepoznal pre nás asi najbližšiu destináciu s morom - Chorvátsko? Obľúbená krajina skrýva v sebe všetko, čo by mala skvelá dovolenka mať.

 • Násilie páchané na seniorochNásilie páchané na seniororch
  Dňa 27.3. 2017 sme zorganizovali besedu s pracovníčkou neziskovej organizácie NÁDEJ na tému „Násilie páchané na senioroch“. Prítomní obyvatelia pozorne počúvali, aké formy násilia ich môžu postretnúť , ale aj ako sa proti nim môžu brániť.

 • Tajuplný svet faraónov vo svetle biblieTajuplný svet faraónov vo svetle biblie
  1. časť: Od brehou Eufratu do krajiny Nílu

 • Odhaľte tajomstvá pamätiOdhaľte tajomstvá pamäti
  Aká je naša pamäť, ako funguje náš mozog a čo je projekt NEUROPSY – to sú otázky, na ktoré nám dňa 16.3. 2017 odpovedala členka výskumného tímu projektu NEUROPSY a psychologička z centra MEMORY v Bratislave Mgr. Simona Krakovská.

 • Marec - mesiac knihyMarec - mesiac knihy
  Mesiac marec už tradične spájame s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale aj s pojmom marec – mesiac knihy.

 • Fašiangová zábavaFašiangová zábava
  Ani sme sa nenazdali a je tu obdobie fašiangov, ktoré je predovšetkým obdobím zábavy, veselosti, radosti a hodovania. Keďže veselosť je pre nás všetkých najlepším liekom, dňa 08.02.2017 sme sa stretli na fašiangovej zábave.

 • Tvorivá dielňa s deťmi z materskej školyTvorivá dielňa s deťmi z Materskej školy Pri kríži
  Prvý februárový deň bol našom Domove plný detského smiechu a džavotu. Zavítali k nám škôlkári z Materskej školy Pri kríži so svojimi učiteľkami. Naši seniori spoločne s deťmi vyrábali v tvorivej dielni krásne, farebné a ligotavé fašiangové škrabošky.

 • Kultúrny programKultúrny program
  Naše obyvateľky, pani Eva Kristínová a pani Ľudmila Doležalová, nám dňa 19.1.2017 spríjemnili dopoludnie kultúrnym programom, v ktorom zazneli melódie známych hudobných skladateľov v klavírnom prevedení pani Doležalovej.

 
Rozbaliť celý strom galérií
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2017

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies