Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Podujatia 2018

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Podujatia 2018

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • Vianočný koncertVianočný koncert
  K vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 18.decembra 2018. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá. Svoje vystúpenie si pre seniorov pripravil spevák Miroslav ŠVÁBA, ktorý mal vo svojom repertoári množstvo krásnych vianočných a sakrálnych melódií a piesní, ktoré obohatil a doplnil zaujímavým sprievodným slovom.

 • Príbeh VianocPríbeh Vianoc
  Dňa 14.decembra 2018 sme zorganizovali tohtoročné posledné stretnutie s pánom Marekom Riečanom, duchovným, ktorý nám živým a pôsobivým štýlom porozprával príbeh Vianoc. Podľa Lukášovho a Matúšovho evanjelia rozprával o anjelovom zvestovaní, Ježišovom narodení v Betleheme, putovaní troch mudrcov a nakoniec aj o úteku do Egypta.

 • Stretnutie s históriou 3Stretnutie s históriou 3
  Mária Terézia (1717-1780) pochádza z rodu Habsburgovcov, uhorská a česká kráľovná a rakúska vojvodkyňa. Ako manželka rímsko-nemeckého cisára Františka I. Lotrinského cisárovna. V Rakúskej monarchii vládla od roku 1740 až do roku 1780.

 • Srdce na dlaniSrdce na dlani
  Srdce na dlani“ je ocenenie Bratislavského dobrovoľníckeho centra, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju. Ide o ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov aj kolektívov) a ich projektov za dobrovoľnícku činnosť, ktorú vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania a pod.

 • Mikuláš navštívil aj násMikuláš navštívil aj nás
  Tešia sa na neho tisíce detí, no nie len oni. Svojich oduševnených priaznivcov má určite aj medzi seniormi. Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň – 6. decembra. Mikuláš je historickou postavou, ktorú uctievajú ľudia po celom svete. Bol to ľudomil a všetok svoj majetok rozdal biednym ľuďom, sirotám a chudobným deťom. A práve vďaka tomuto jeho počinu vznikol zvyk obdarúvať každý rok v tento deň deti, ale i dospelých darčekmi.

 • Stretnutie s históriouStretnutie s históriou
  Na Bratislavskom hrade bola dňa 26.apríla slávnostne otvorená unikátna výstava s názvom Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava. Na ploche s rozlohou približne 1 400 m² mapuje život Čechov a Slovákov v spoločnom štáte, zobrazuje úspechy a radostné momenty, ale aj krízy a ťažké chvíle vzájomného spolužitia.

 • Pytačky alebo koaličná radaPytačky alebo koaličná rada /Alžbetínske naivné divadlo/
  V dejinách slovenského ochotníctva, ktoré má históriu už takmer 2 storočia nastalo v priebehu jeho vývoja veľa zmien. Toto divadlo to nemalo vo svojom vývoji jednoduché, ale ani napriek tomu sa nevzdalo a bojovalo za svoju vlastnú identitu. Zaujímavé je, že ochotnícke divadlo bolo prístupné všetkým sociálnym skupinám a vekovým kategóriám.

 • Masáž rúk a úprava nechtovMasáž rúk a úprava nechtov
  Masáž rúk je veľmi nápomocná pri mnohých ťažkostiach. Najlepšie prebieha masáž v uvoľnenej atmosfére a pripraveným spôsobom, predovšetkým, ak je vykonávaná odborníkom. Naše masáže rúk vykonávajú šikovné ruky dievčat zo Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky, ktoré sú už veľmi šikovné a ktoré s veľkou zodpovednosťou pristupujú k svojej práci.

 • Katarínska zábavaKatarínska zábava
  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme pre našich obyvateľov pripravili KATARÍNSKU ZÁBAVU. Uskutočnila sa dňa 21.novembra 2018 popoludní.

 • Kríza-príležitosť pre rastKríza - príležitosť pre rast
  V každom vzťahu nastane raz za čas moment prekvapenia, keď si partneri akoby nemajú čo povedať, keď si priatelia či kolegovia nemajú čo povedať. Kríza. Zaskočí ich nepripravených a zmätených. Čo sa deje? Kde sa stala chyba? Čo robiť?

 • Naši jubilantiNaši jubilanti
  Život je poskladaný z mnohých malých dní, ktoré prinášajú svoje radosti aj bežné starosti. Z času na čas však príde v živote každého človeka deň, ktorý je niečím výnimočný, je dôležitý. Takýchto dní je v ľudskom živote niekoľko a uchovajú sa v pamäti až do konca.

 • Stretnutie s históriou - 100.výročie vzniku ČeskoslovenskaStretnutie s históriou - 100.výročie vzniku Československa
  Dňa 31. októbra 2018 sme v našom zariadení otvorili pre seniorov nový cyklus prednáškovo-filmových podujatí o významných udalostiach z histórie Slovenska. Tento cyklus je realizovaný v spolupráci s lektormi Slovenského národného múzea, ktorí veľmi zaujímavou a pútavou formou približujú udalosti, spojené s históriou Slovenska, ale i udalosti súčasnosti.

 • Jesenný lúč - stretnutie pri hudbe a poéziiJesenný lúč - stretnutie pri hudbe a poézii
  Október je mesiac úcty k starším. Aj naše zariadenie si pripomenulo tento sviatok a pripravili sme pre našich seniorov literárno-hudobné pásmo, na ktorom sa nám predstavili dve vynikajúce umelkyne – huslistka a poetka Katarína Jablokovová a klaviristka Oľga Jablokovová.

 • Posedenie s Marekom Riečanom trochu inakPosedenie s Marekom Riečanom trochu inak
  Marek Riečan je naším už skoro dvojročným hosťom, ktorý nám spríjemňuje dopoludnia rôznymi zaujímavými témami z histórie Egypta, ale i z histórie rôznych zaujímavých osobností z dávnej minulosti.

 • Október - mesiac úcty k staršímOktóber - mesiac úcty k starším
  S radosťou a potešením sme v Mesiaci úcty k starším pripravili pre našich seniorov malú slávnosť, ktorá sa konala dňa 24.októbra 2018.

 • Dárieos a XerxésDárieos a Xerxés
  Dňa 9.októbra 2018 sa uskutočnila prednáška pod názvom „Po stopách velikánov Dejín”. Prednášajúci Marek Riečan vo svojich prednáškach sviežim a pochopiteľným spôsobom oživil udalosti z dávnej minulosti.

 • Návšteva autobusom po ZOO v BratislaveNávšteva autobusom po ZOO v Bratislave
  Bratislavská zoologická záhrada je domovom približne 170 druhov zvierat v celkovom počte viac ako 960 jedincov. Založená bola v roku 1960 a má množstvo zaujímavých expozícií. Kto má rád zvieratká, rád o nich počúva a dokonca si ich rád i osobne pozrie, tak ten mal možnosť zúčastniť sa dňa 26.septembra 2018 v dopoludňajších hodinách veľmi zaujímavého a poučného podujatia.

 • Týždeň dobrovoľníctva 2018Týždeň dobrovoľníctva 2018
  Medzi našimi obyvateľmi sa nájdu aj počítačoví nadšenci, ktorí so zanietením objavujú možnosti, ktoré im počítače a svet internetu ponúkajú. Preto aj tento rok v rámci Týždňa dobrovoľníctva, k nám zavítali štyria mladí ľudia, ktorí sa podujali seniorom odhaliť novinky v informačno-komunikačných technológiách.

 • Odpustenie a zmierenieOdpustenie a zmierenie
  V živote sa často stretávame so situáciami, ktoré nám prinášajú hnev, sklamanie a frustráciu. Najčastejšie nám tieto pocity spôsobujú iní ľudia. Zažívame pocit bezprávia, rozhorčenia či spravodlivého hnevu. Bývame obeťami nespravodlivosti, klamstva alebo manipulácie.

 • Projekt Dobrá dušaVýznamné ocenenia v Domove pri kríži
  Domov pri kríži sa ešte v máji tohto roku prihlásil do celoslovenského projektu DOBRÁ DUŠA, ktorý sa zameriava na zviditeľnenie a podporu dobrovoľníctva seniorov na Slovensku. Tento rok bol už 7.ročník projektu, ktorý vyhlasuje spoločnosť HARTMAN-RICO v spolupráci s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 • Vinobranie 2018Vinobranie 2018
  Vinobranie je slávnosť úrody vínnej révy. Vinobranie sa organizuje na jeseň, pri zbere viniča a vo všetkých väčších mestách s vinárskou tradíciou. Sezóna vinobraní, jarmokov a hodov vrcholí práve teraz a dnes v sebe kombinuje najmä funkciu zábavy a relaxu.

 • Projekt DM-SPOLOČNEProjekt DM-SPOLOČNE – spoločne si budeme rozumieť
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu DM DROGERIE MARKT, pod názvom DM-SPOLOČNE, ktorý podporuje dobrovoľníctvo v celej Európe. Náš projekt VEK NIE JE PRE NÁS PREKÁŽKOU-SPOLOČNE SI BUDEME ROZUMIEŤ bol prijatý a schválený hlavným organizátorom.

 • Naša 100 ročná jubilantkaNaša 100 ročná jubilantka
  V živote sú chvíle, ktoré sú výnimočné. Takouto udalosťou je bezpochyby aj oslava 100 -ročného jubilea. Toto veľmi vzácne životné jubileum oslávila práve 14. augusta 2018 naša obyvateľka, pani Helena Cahlíková.

 • „PANNONIA ART“ so spevákmi a tanečníkmi„PANNONIA ART“ so spevákmi a tanečníkmi
  Hudbu máme radi asi všetci. Preto sme veľmi uvítali možnosť a pozvanie občianskeho združenia ART Classic zúčastniť sa koncertu 10 členného maďarského orchestra „PANNONIA ART“ so spevákmi a tanečníkmi.

 • Projekt DM-SPOLOČNEProjekt DM-SPOLOČNE – spoločne si budeme rozumieť
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu DM DROGERIE MARKT, pod názvom DM-SPOLOČNE, ktorý podporuje dobrovoľníctvo v celej Európe. Náš projekt VEK NIE JE PRE NÁS PREKÁŽKOU-SPOLOČNE SI BUDEME ROZUMIEŤ bol prijatý a schválený hlavným organizátorom.

 • Návšteva ZOONávšteva z bratislavskej ZOO
  Bratislavská zoologická záhrada je domovom približne 170 druhov zvierat v celkovom počte viac ako 960 jedincov. Založená bola v roku 1960 a má množstvo zaujímavých expozícií.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada
  Konečne je tu leto! Pre mladých i starých je to čas odobrať sa na záhradu. Nie je divu, že sa na to každý z nás teší. Zima bola dlhá a na jar sa počasie dosť striedalo. Naša záhrada je však oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní.

 • Športové hryŠportové hry pre seniorov a deti z Detského domova Podunajské Biskupice
  Dňa 26. júna 2018 sme organizovali IX. ročník športových hier v našom zariadení a súčasne je to aj VII. ročník športových hier seniori - deti z Detského domova v Podunajských Biskupiciach. Športové hry seniorov a detí otvorila, hostí a súťažiacich privítala riaditeľka nášho zariadenia Mgr. Janka Dudoňová.

 • Dnes mám radne s naším mestomDnes mám rande s naším mestom
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. Dňa 8.júna 2018 popoludní prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci – zamestnanci spoločnosti IBM (International Services Centre, s.r.o.), ktorí sa zmenili na pomocníkov pre seniorov.

 • Výlet do PiešťanVýlet do známeho kúpeľného mesta Piešťany
  Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku a tiež medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb. Piešťany sú aj mestom športových aktivít medzinárodného významu, s ideálnymi podmienkami pre vodné športy a loptové hry, vrátane tenisu a golfu.

 • Naši jubilantiNaši jubilanti
  Život je poskladaný z mnohých malých dní, ktoré prinášajú svoje radosti aj bežné starosti. Z času na čas však príde v živote každého človeka deň, ktorý je niečím výnimočný, je dôležitý.

 • V núdzi poznáš priateľaV núdzi poznáš priateľa
  Mať skutočného priateľa v dnešnej uponáhľanej dobe je veľkým darom. Nie sezónneho, ale takého, ktorý stojí pri nás v dobrom i v zlom a ktorý nás sprevádza skoro celým životom. Každý máme človeka, ktorému sa v núdzi, ale aj bežnom živote vyrozprávame a máme v ňom dôveru.

 • Deň matiek - oslava našej ženskostiDeň matiek - oslava našej ženskosti
  Druhú májovú nedeľu si pripomíname dôležitosť žien, matiek. Mama, je slovo kratučké, milé, láskavé, je to slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v našom srdci.

 • Stavanie mája spojené s gulášovicouStavanie mája spojené s gulášovicou
  Mesiac máj sa viaže k obdobiu lásky, energie a zrodu nového života. Znakom sily a rastu je májová zeleň na poliach, lúkach a záhradách. Symbolom tohto obdobia je aj strom „máj“, ktorý predstavuje zdravie a vitalitu pre všetky ženy a dievčatá z miest a dedín.

 • Prišlo k nám divadlo s hrou VYSNÍVANÉ PREDSTAVENIEPrišlo k nám divadlo s hrou VYSNÍVANÉ PREDSTAVENIE
  Dňa 18.04.2018 k nám zavítalo DIVADLO TANDEM z Bratislavy. Divadlo TANDEM hrajúce vlastné činohry a muzikály vzniklo v roku 2011 a v našom zariadení sa predstavilo divadelnou hrou s názvom VYSNÍVANÉ PREDSTAVENIE, ktorá je v súčasnosti považovaná za jednu z najkvalitnejších inscenácií divadla.

 • Bezpečný domov, výživové poradenstvoBezpečný domov, výživové poradenstvo
  S pribúdajúcimi krížikmi na chrbte však aj bežné veci môžu „padnúť“ ťažko. Je dobré sa pripraviť na toto obdobie života a pripraviť si svoje bývanie tak, aby v ňom aj senior mal pohodlný a kvalitný život.

 • Veľkonočný koncertVeľkonočný koncert
  Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším sviatkom kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista.

 • ČERVENÝ NOS ClowndoctorsČERVENÝ NOS Clowndoctors
  Živiť sa humorom a zábavou – znie to ideálne, ale je za tým kus driny. A keď má humor liečiť, ide už naozaj o zodpovedné poslanie. Nezľakli sa ho zdravotní klauni a do červeného nosa, ktorý si nasadzujú, vložili aj kúsok seba.

 • Príbeh Veľkej nociPríbeh Veľkej noci (z cyklu Z dejín velikánov)
  Dňa 27.3.2018 sme si pripomenuli v cykle prednáškovo-filmových podujatí Veľkú noc. Veľká noc patrí jednoznačne k najvýznamnejším a najstarším sviatkom kresťanov.

 • Marec - mesiac knihyMarec - mesiac knihy
  Známy pedagóg J. A. Komenský povedal: „Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“ Mesiac marec máme už od školských čias v pamäti zapísaný ako mesiac knihy.

 • MDŽ - sviatok lásky a úcty k ženámMDŽ - sviatok lásky a úcty k ženám
  8. marec je označený ako Medzinárodný deň žien vo väčšine kalendárov na svete.

 • Kadernícke a vizážistické služby v DomoveKadernícke a vizážistické služby v Domove
  Koncom minulého roku 2017 sme nadviazali spoluprácu so Strednou odbornou školou kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej ulici v Bratislave.

 • Projekt s centrom Fortunáčik„Vek nie je pre nás prekážkou, spoločne si budeme rozumieť“
  „Vek nie je pre nás prekážkou, spoločne si budeme rozumieť“- to bol názov projektu, ktorý sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave v roku 2017 a jeho pokračovanie máme i tento rok.

 • Ako skvalitniť život človeka s Alzheimerovou chorobouAko skvalitniť život človeka s Alzheimerovou chorobou
  Čo by sme mali vedieť o Alzheimerovej chorobe, ako sa začína - nenápadne a pozvoľne, o tom, že sa nepretržite rozvíja v priebehu aj niekoľkých rokov.

 • Kadernícke a vizážistické popoludnie v DomoveKadernícke a vizážistické popoludnie v Domove
  Koncom minulého roku 2017 sme nadviazali spoluprácu so Strednou odbornou školou kaderníctva a vizážistky na Svätoplukovej ulici v Bratislave.

 • Konflikt a jeho riešeniaKonflikt a jeho riešenia
  Či chceme alebo nie, konflikty prežívame každú chvíľu, sú našou súčasťou. Jednou z univerzálnych kompetencií, ktorej by sa mal človek učiť doma, v škole a potom celý život, je riešiť konflikty a vedieť sa správne rozhodovať.

 • Fašiangová veselicaFašiangová veselica
  Fašiangy začínajú po Troch kráľoch a trvajú niekoľko týždňov až do noci pred Popolcovou stredou. Je to obdobie hojnosti, tancovačiek, veselíc a karnevalov. My sme si tiež pripomenuli fašiangy aj v našom zariadení prostredníctvom čerstvých voňavých šišiek a dobrej zábavy, ktorú sme zorganizovali dňa 7.2.2018.

 • ChetitiChetiti - prednáškovo-filmové podujatie
  Chetiti patria medzi najstaršie indoeurópske národy. Na scéne sa objavili asi v 3. storočí pred našim letopočtom. Usadili sa v dnešnej Antálii v Turecku, no neskôr sa im podarilo ovládnuť územia v Palestíne, Sýrii a pod.

 
Zbaliť celý strom galérií
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2018

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies