Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Podujatia 2019

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Podujatia 2019

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • VEOLIA potešila našich seniorovVEOLIA potešila našich seniorov
  Vianoce sú časom, kedy by mal každý človek cítiť, že nie je na svete sám. V tomto období chceme potešiť nielen svojich blízkych, ale veľakrát aj iných ľudí, osamelých ľudí, či deti v detských domovoch. Vianočné dávanie darčekov je nádhernou skúsenosťou a zážitkom. Naše zariadenie Domov pri kríži malo možnosť obdarovať seniorov darčekmi vďaka darcovskej podpore spoločnosti VEOLIA Energia, ktorá túto aktivitu vníma ako samozrejmú súčasť svojej firemnej kultúry. Veľká vďaka patrí teda spoločnosti VEOLIA ENERGIA, ktorá splnila priania našich seniorov a vrátila im tak do ich životov kúsok Vianoc. Splnením želaní tak vniesla do ich životov radosť a potešenie, pretože úsmevy na ich tvárach je pre všetkých tým najsilnejším „ďakujem“.

 • Vianočný koncertVianočný koncert
  Ku vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 18. decembra 2019. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá.

 • VianocePríbeh Vianoc
  VIANOCE - to sú chvíle, v ktorých si uvedomujeme veľkosť ich poslania, ktoré sa tu formuje. Boli to Vianoce duchovné, Vianoce nádeje, kde sa rodí niečo nové, krásne. Nové spoločenstvo, noví ľudia, v ktorých sa rodí Ježiš.

 • Adventné stretnutie s dobrovoľníkmi z DM–DROGÉRIE MARKTAdventné stretnutie s dobrovoľníkmi z DM–DROGÉRIE MARKT
  Popoludnie v utorok 10. decembra 2019 patrilo našim seniorom a dobrovoľníkom z DM-Drogérii Markt. Spolupracujeme s nimi už dva roky a preto sme boli veľmi radi, že si našli čas aj v tomto krásnom adventnom období a prišli sa s nami porozprávať, zahrať si spoločenské hry, či zaspievať.

 • Mikuláš navštívil aj násMikuláš navštívil aj nás
  Tešia sa na neho tisíce detí, no nielen oni. Svojich oduševnených priaznivcov má určite aj medzi seniormi. Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň – 6. decembra. Mikuláš je historickou postavou, ktorú uctievajú ľudia po celom svete. Bol to ľudomil a všetok svoj majetok rozdal biednym ľuďom, sirotám a chudobným deťom. A práve vďaka tomuto jeho počinu vznikol zvyk obdarúvať každý rok v tento deň deti, ale i dospelých darčekmi.

 • Mikulášske stretnutie s dúbravskými hokejistamiMikulášske stretnutie s dúbravskými hokejistami
  Seniorov z Domova pri kríži prišli v rámci krásneho adventného obdobia a Mikuláša pozdraviť mladí nádejní hokejisti z hokejové klubu HOBA z bratislavskej Dúbravky. Návšteve hokejistov sme sa veľmi potešili, 4. decembra bola pre našich seniorov taká neobyčajná streda. Bolo ich veľa, prišli spoločne s trénermi a vedúcim klubu pánom Semančíkom. Spoločne s nimi prišiel i pán starosta MČ Dúbravka pán Zaťovič s manželkou.

 • Zábavné popoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel SlovenskoZábavné popoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel Slovensko
  Neubehol ani mesiac a už nás opäť navštívili dobrovoľníčky zo spoločnosti HENKEL. V sobotu 30. novembra 2019 sa seniori zišli vo veľkom počte v jedálni, aby sa spoločne zabavili.

 • Spomienky na starú BratislavuSpomienky na starú Bratislavu
  Bratislava bývala krásne mesto, bohužiaľ o svoju krásu prišla neľútostným búraním. O to vzácnejšie sú fotografie, knihy či pohľadnice, zachytávajúce jej starú, už neexistujúcu tvár.

 • Katarínska zábavaKatarínska zábava
  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme pre našich obyvateľov pripravili KATARÍNSKU ZÁBAVU. Uskutočnila sa dňa 27. novembra 2019 popoludní. Do tanca, ale i na počúvanie nám hral skvelý hudobník Roman Omachel z Nitry, ktorého pesničky sme si nielen spoločne s ním zaspievali, ale i zatancovali.

 • Stretnutie s dobrovoľníkmi so spoločnosti ACCENTUREStretnutie s dobrovoľníkmi so spoločnosti ACCENTURE
  Mesiac november priniesol seniorom opäť stretnutie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti ACCENTURE. Dobrovoľníci nesklamali ani v tento deň, 23. novembra 2019, pretože prišli maximálne pripravení.

 • BIS logoStretnutie so zahraničnými študentami
  Dňa 20. novembra 2019 sme v našom zariadení privítali 8 zahraničných študentov z British International School. Prišli v sprievode svojej pani učiteľky, ktorá je pôvodom z USA.

 • Stretnutie jubilantovStretnutie jubilantov
  Dňa 14. novembra 2019 sa zaplnila obyvateľmi nášho zariadenia jedáleň, pretože sme pozvali na stretnutie všetkých tých, ktorí v 2. polroku 2019 oslávili svoje životné jubileá 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov.

 • Človek človeku priateľomČlovek človeku priateľom
  Niekedy sa človek nad niektorými vecami ani nepozastaví. Zamyslí sa nad nimi, až keď k tomu dostane impulz…

 • „Poďme sa spoločne zabávať“„Poďme sa spoločne zabávať“
  POĎME SA SPOLOČNE ZABÁVAŤ to bol názov ďalšieho, v poradí tento rok už 3. spoločného stretnutia, ktoré sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave. Naším cieľom je zmysluplné využívanie voľnočasových aktivít pre deti a seniorov, zamerané na rozvoj sociálnych zručností a komunikácie.

 • Mesiac úcty k staršímMesiac úcty k starším
  Symbolika jesene je tradične spojená so seniormi a október ako mesiac úcty k starším si pripomíname už takmer 3 desaťročia. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším.

 • Príbeh JozefaPríbeh Jozefa
  Rozpoviem Vám jeden nádherný starozákonný príbeh vernosti. Je ich tam veľa. Sú fascinujúce a strhujúce. Ešte stále, aj dnes. Jednoducho nestarnú. Chceš ostať mladým? Pozývam Ťa k tomu. Čítaj! Toto je jeden z nich.

 • Stretnutie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti HenkelStretnutie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti Henkel
  Aj v II. polroku roku 2019 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 5. októbra 2019 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti, Veronika, Beátka a Martinka. Pre obyvateľov, ktorí prišli v hojnom počte, pripravili vedomostné kvízy.

 • Spomienky na starú BratislavuSpomienky na starú Bratislavu
  Bratislava patrí k najmladším hlavným mestám Európy a pritom k mestám s bohatou históriou siahajúcou k dobám spred dvetisíc rokov. Poloha mesta v samotnom srdci Európy na brehu rieky Dunaj predurčila Bratislavu, aby sa stala križovatkou a cieľom obchodných ciest, strediskom mnohých kultúr. Prvé stopy po trvalom osídlení sa viažu k mladšej dobe kamennej.

 • Využívanie informačných technológií pre vlastnú potrebuVyužívanie informačných technológií pre vlastnú potrebu
  Naše zariadenie sa dňa 18. septembra 2019 zapojilo do projektu „TRH DOBROVOĽNÍCTVA“, ktoré organizovalo Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Je to kampaň, ktorou BDC propaguje dobrovoľníctvo a motivuje ľudí z rôznych firiem a spoločností k dobrovoľníckej práci s deťmi, mládežou alebo seniormi.

 • VinobranieVinobranie
  Vinobranie predstavuje obdobie medzi zberom na poliach a jesennou výsadbou. V krajoch, kde boli vinohrady, patrilo vinobranie k najväčším sviatkom v roku – spravidla vtedy, keď bola úroda vína obzvlášť dobrá. Vinobranie je zber hrozna, spravidla zakončený slávnosťou. Na Slovensku sa hrozno oberá v septembri a októbri, veľmi málokedy aj koncom augusta; výbery a ľadové vína sa môžu oberať aj v novembri a decembri.

 • Spomíname na letoSpomíname na leto
  Jemne pofukujúci vetrík, lesknúca sa rosa v tráve, slnko vystupujúce vysoko na oblohu, kŕdeľ lastovičiek poletujúcich sem a tam - typické znaky leta. Je to aj čas dovoleniek, teplé počasie. Leto je ročné obdobie, na ktoré sa asi najviac tešíme.

 • Zábavné dopoludnie s deťmi z centra FortunáčikZábavné dopoludnie s deťmi z centra Fortunáčik
  Počas letných prázdni v júli, dňa 25.júla 2019 sme sa aj tento rok stretli s deťmi z centra FORTUNÁČIK. Naším cieľom bolo zmysluplné využívanie voľno časových aktivít pre deti a seniorov, zamerané na rozvoj sociálnych zručností a komunikácie.

 • Zábavné stretnutie s dobrovoľníkmiZábavné stretnutie s dobrovoľníkmi
  Projekt Naše mesto, do ktorého sa zapájame už niekoľko rokov nám tento rok priniesol svoje ovocie a to v podobe dobrovoľníkov, s ktorými sme sa tak veľmi spriatelili, že nás od mája navštevujú pravidelne vždy niektorú sobotu. Sú to milé dámy zo spoločnosti ACCENTURE, ktoré si pre našich seniorov pripravia vždy niečo zaujímavé v podobe kvízov, súťaží, hier, za ktoré ich vždy čakajú aj malé darčeky.

 • Radosť a jej prežívanieRadosť a jej prežívanie
  Láska, prajnosť, úprimnosť sú vlastnosti, ktorými nikomu neublížime. Všetko to najvzácnejšie, čo môžeme druhým rozdávať a nepotrebujeme byť na to bohatí, sú práve momenty, v ktorých prejavíme o druhého úprimný záujem.

 • Vyhliadková jazda vláčikom BlaváčikomVyhliadková jazda vláčikom Blaváčikom historickou časťou Bratislavy
  Vláčik BLAVÁČIK je ideálny darček pre seniorov. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý oceňujú predovšetkým seniori s obmedzenou hybnosťou. Vláčik jazdí za každého počasia, pretože okrem príjemného sedenia má aj pevnú strechu.

 • Športové hryŠportové hry –seniori – deti z Detského domova Podunajské Biskupice
  Dňa 27.júna 2019 sme organizovali X. ročník športových hier v našom zariadení a súčasne je to aj VIII. ročník športových hier seniori - deti z Detského domova v Bratislave.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada
  Naša záhrada je oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní. Doprajeme si v nej aj kvalitný oddych, ale i množstvo krásnych a zaujímavých aktivít.

 • Nezvyčajný sen BabylonuNezvyčajný sen Babylonu
  Babylon, veľké a bohaté mesto, ležalo na území dnešného Iraku. Vzniklo okolo r. 2300 pred Kr. a prekvitalo viac než 2000 rokov. Mesto Babylon vynikalo mocou a krásnou architektúrou. Názov mesta zodpovedá pomenovaniu "Božia brána". Babylon bol zároveň aj najväčším náboženským centrom.

 • Kadernícke a vizážistické popoludnie v DomoveKadernícke a vizážistické popoludnie v Domove
  AJ tento rok pokračuje spolupráca so Strednou odbornou školou kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej ulici v Bratislave. Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky pripravuje a vychováva dievčatá aj chlapcov pre zaujímavé profesie podľa nových školských vzdelávacích programov, a to študijný odbor kaderník – vizážista a učebný odbor kaderník.

 • Naše mesto – SRDCE NA DLANI (projekt)Naše mesto – SRDCE NA DLANI (projekt)
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. Dňa 08. júna 2019 dopoludnia prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci – zamestnanci spoločnosti ACCENTURE, s. r. o. v Bratislave a dobrovoľníci z verejnosti, ktorí sa zmenili na pomocníkov pre seniorov.

 • Výlet do LednícVýlet do Ledníc
  Tak ako každý rok aj tento sme pre našich obyvateľov pripravili celodenný výlet na Moravu do Ledníc. Najväčším lákadlom moravskej obce Lednice je Lednický zámok s rozľahlým parkom.

 • Máša Haľamová - literárno hudobné pásmoMáša Haľamová - literárno hudobné pásmo
  Máša Haľamová je jednou z najvýznamnejších predstaviteliek slovenskej poézie 20. storočia nadväzujúca na tradície slovenskej moderny. Jej dielo bolo preložené do 9 cudzích jazykov. Je autorkou žensky krehkej lyriky, zachytávajúcej prostým, úprimným slovom vzruchy srdca: nenaplnený cit lásky, manželské šťastie, bolesť nad stratou manžela.

 • Spoznajme svetové náboženstváSpoznajme svetové náboženstvá
  Náboženstvo ovplyvňuje takmer všetko v ľudskom živote – od architektúry a spôsobu bývania, cez jedlo, knihy, ktoré čítame, svadobné a pohrebné obrady, systém súdnictva a vládnutia, až po našu vieru, morálku a národné povedomie a cítenie.

 • Deň matiekDeň matiek
  Deti v mnohých krajinách sveta aj na Slovensku majú príležitosť spomenúť si na svoje matky osobitne na Deň matiek, ktorý pripadá na druhú májovú nedeľu. Vzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám, maminám možno rôznym spôsobom, napríklad darovaním kytice, darčeka, návštevou či spomienkou.

 • Župná olympiáda 2019Župná olympiáda 2019
  Dňa 18. mája 2019 Bratislavský samosprávny kraj organizoval podujatie, ktoré prináša obyvateľom možnosť zábavy, športového a umeleckého vyžitia, ale aj oddychu či edukácie. Takýmto podujatím je ŽUPNÁ OLYMPIÁDA SENIOROV, ktorú BSK organizoval už siedmy krát.

 • Stretnutie jubilantovStretnutie jubilantov
  Dňa 15. mája 2019 sa zaplnila obyvateľmi nášho zariadenia jedáleň, pretože sme pozvali na stretnutie všetkých tých, ktorí v 1. polroku 2019 oslávili svoje životné jubileá 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov.

 • Seniori a ich bezpečnosťSeniori a ich bezpečnosť
  Dnešný svet je plný nástrah a ľudia využívajú rôzne metódy ako človeku ublížiť, či znepríjemniť život. Vyberajú si hlavne slabších, ktorí sa nedokážu brániť, ako sú deti alebo seniori. V našom zariadení sa snažíme robiť všetko pre seniorov a všetko preto, aby boli naši klienti v bezpečí.

 • Stavanie mája a gulášovicaStavanie mája a gulášovica
  Máje, pôvodne mladé stromčeky, boli známe už v antike. Staroveké národy dávali pred 1. májom na domy a hospodárske budovy stromčeky na ochranu pred zlými duchmi a chorobami. Májová zeleň ako magický prostriedok vyjadrovala želanie poľnohospodárov, aby ich úroda mala silu a dobrý rast.

 • „Poďme sa spoločne zabávať“„Poďme sa spoločne zabávať“
  POĎME SA SPOLOČNE ZABÁVAŤ to bol názov ďalšieho spoločného stretnutia, ktoré sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave.

 • Aranžovanie a mobilné záhradkyAranžovanie a mobilné záhradky
  Aranžovanie je činnosť, ktorú majú naše obyvateľky veľmi rady. Baví ich vymýšľať a vytvárať rôzne zaujímavé produkty či už zo živých, alebo umelých kvetov.

 • Veľkonočné zamyslenieVeľkonočné zamyslenie – stretnutie pri hudbe a poézii
  Veľká noc je najväčší kresťanský sviatok. Aj naše zariadenie si pripomenulo tento sviatok a pripravili sme pre našich seniorov dňa 16.apríla 2019 literárno-hudobné pásmo, na ktorom sa nám predstavili dve vynikajúce umelkyne – huslistka a poétka Katarína Jablokovová a klaviristka Oľga Jablokovová.

 • AteizmusAteizmus
  Väčšina náboženstiev učí, že ľudstvo a vesmír boli stvorené jedným či viacerými bohmi určitým, viac či menej presným spôsobom.

 • Dejiny Slovenska I - PRAVEKDejiny Slovenska I - PRAVEK
  Najstarším obdobím ľudstva je staršia doba kamenná – paleolit. Prvé stopy prítomnosti človeka (Homo erectus) na našom území (Mnešice dnes súčasť Nového Mesta nad Váhom, vrcholný výtvor mlado-paleolitického umenia na Slovensku – Venuša z Moravian, prienik Keltov zo západu do Podunajska, ich centrom bola Bratislava, kde razili mince.

 • Marec-mesiac knihyMarec - mesiac knihy
  Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne to je už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu Hačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – chceli tak podporiť záujem o knihy.

 • Kelti z BratislavyKelti z Bratislavy
  Kelti patria medzi národy, ktorým sa podarilo v dávnych časoch ovládnuť celý európsky kontinent. Ich počiatky sa datujú do 2. tisícročia pred naším letopočtom.

 • Ako sa nestať obeťou podvoduAko sa nestať obeťou podvodu
  Dnešná doba je poznačená nárastom trestných činov a podvodov namierených voči jednej z najzraniteľnejších skupín, ktorou sú seniori. Páchatelia využívajú najmä dôverčivosť starších ľudí a často aj ich osamelosť. O to dôležitejšie je, aby sa naučili brániť trestným činom a ako im predchádzať.

 • Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti HENKEL SlovenskoZábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti HENKEL Slovensko
  Aj v roku 2019 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 9.marca 2019 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti. Pre obyvateľov, ktorí prišli v hojnom počte, pripravili vedomostné kvízy.

 • MDŽ-sviatok úcty a lásky k ženámMDŽ - sviatok úcty a lásky k ženám
  Medzinárodný deň žien vznikol v prvom rade ako deň pripomínajúci dlhú a zložitú históriu úsilia o dosiahnutie rovnoprávnosti, volebného práva, práva na vzdelanie, rovnosti v odmeňovaní a ľudských práv žien. Jeho história siaha do prelomu 19. a 20. storočia, do doby industriálneho rozmachu. Ten priniesol prvú vlnu feminizmu, ktorá sa spájala najmä so zápasom o politické práva žien.

 • Dúbravské strešneDúbravské strešne
  Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde... jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Málokto však vie, že jej slová nie sú úplne pravdivé. Po správnosti nasleduje po Fašiangoch Veľká noc a presne sedem týždňov po Veľkej noci prichádzajú turičné sviatky.

 • Dejiny Slovenska I - PRAVEKDejiny Slovenska I - PRAVEK
  Najstarším obdobím ľudstva je staršia doba kamenná – paleolit. Prvé stopy prítomnosti človeka (Homo erectus) na našom území (Mnešice dnes súčasť Nového Mesta nad Váhom, vrcholný výtvor mlado-paleolitického umenia na Slovensku – Venuša z Moravian, prienik Keltov zo západu do Podunajska, ich centrom bola Bratislava, kde razili mince.

 • Stretnutie s včelárom spojené s ochutnávkouStretnutie s včelárom, spojené s ochutnávkou na tému APITERAPIA-liečenie včelími produktmi
  Včelie produkty sú alternatívou farmaceutických prípravkov. Na rozdiel od nich však nepoznajú predávkovanie a nemajú toxické účinky. Včelie produkty (peľ, včelí jed, vosk, propolis a materská kašička) sa využívajú pri rôznych chorobných príznakoch.

 • Fašiangová veselicaFašiangová veselica
  Fašiangy sú doba od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Najznámejšie a zároveň najveselšie sú posledné dni fašiangu, spojené s radovánkami a hodovaním. Fašiangové tradície, spojené so sprievodmi maskovaných ľudí, boli akýmsi prechodom medzi Vianocami a Veľkonočnými sviatkami.

 • Uznanie a ocenenie - recept na dobré vzťahyUznanie a ocenenie - recept na dobré vzťahy
  Uznanie má pre každého človeka veľký význam. Väčšinou je však ukryté v mysliach ľudí, no z úst vyjde len málokedy. Niekedy neuznáme iných kvôli tomu, že im závidíme, inokedy preto, lebo na to zabudneme, nepovažujeme to za potrebné a podobne. Je to škoda, pretože na to, aby sme niekomu prejavili uznanie máme mnoho príležitostí.

 • Zlatý vek PeterhofuZlatý vek Peterhofu
  O výstave cisárskych klenotov a úžitkových predmetov Romanovcov

 
Rozbaliť celý strom galérií
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2019

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies