Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

MDŽ - sviatok úcty a lásky k ženám

MDŽ-sviatok úcty a lásky k ženám
Medzinárodný deň žien vznikol v prvom rade ako deň pripomínajúci dlhú a zložitú históriu úsilia o dosiahnutie rovnoprávnosti, volebného práva, práva na vzdelanie, rovnosti v odmeňovaní a ľudských práv žien. Jeho história siaha do prelomu 19. a 20. storočia, do doby industriálneho rozmachu. Ten priniesol prvú vlnu feminizmu, ktorá sa spájala najmä so zápasom o politické práva žien.

Prvýkrát sa MDŽ oslavovalo 28.februára 1909 v USA. Už v roku 1910 bol MDŽ vyhlásený za medzinárodný sviatok v úsilí o mobilizáciu ženského aktivizmu za získanie volebného práva a za ľudské práva žien aj na medzinárodnej úrovni. Aj my sme si tento sviatok pripomenuli krásnym koncertom dňa 5.marca 2019. V kultúrnom programe vystúpil folklórny súbor KREMIENOK z Bratislavy, ktorý nás potešil svojím ľudovým tancom a spevom. Na záver nás prišli svojimi básňami o žene pozdraviť mužskí členovia speváckeho zboru Dúbravské strešne.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2019 > MDŽ - sviatok úcty a lásky k ženám

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies