Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Máša Haľamová - literárno hudobné pásmo

Máša Haľamová - literárno hudobné pásmo
Máša Haľamová je jednou z najvýznamnejších predstaviteliek slovenskej poézie 20. storočia nadväzujúca na tradície slovenskej moderny. Jej dielo bolo preložené do 9 cudzích jazykov. Je autorkou žensky krehkej lyriky, zachytávajúcej prostým, úprimným slovom vzruchy srdca: nenaplnený cit lásky, manželské šťastie, bolesť nad stratou manžela.

Okrem ľúbostných motívov stvárňovala dojmy z tatranskej prírody, z cesty do Francúzska a sociálne námety pod vplyvom Jiřího Wolkra. Okrem vlastnej tvorby sa venovala tiež prekladom z lužickosrbskej, českej a ruskej literatúry. Všetky tieto zaujímavé informácie sme sa dozvedeli dňa 29. mája 2019 v literárno-hudobnom pásme, venovanom Máši Haľamovej. Poézia i próza bola obohatená hudobnými vstupmi hudobnej skupiny S.R.O. z Bratislavy. Bolo to veľmi pekné a zaujímavé popoludnie.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2019 > Máša Haľamová - literárno hudobné pásmo

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies