Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Podujatia 2021

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • Vianoce v DomoveVianoce v Domove
  Vianoce. Ten ikonický čas pokoja a pohody, radosti a šťastia. Neexistuje snáď človek, ktorý by sa na tento sviatok netešil. Už len to vedomie, že prichádzajú, dokáže samo o sebe vyčarovať úsmev na tvári mnohým. O ČOM BY VIANOCE MALI BYŤ? O ľuďoch. Vždy to o nich bolo. Bolo to o rodine, bolo to o blízkych. A malo by to byť o nich aj dnes. Mali by byť o vyjadrení vďačnosti, že sa títo ľudia v našich životoch nachádzajú, že sú ich súčasťou.

 • Stretnutie s hudbou a poéziouStretnutie s hudbou a poéziou
  Na stretnutie s hudbou a poéziou sa vždy veľmi tešíme. Poézia a hudba patrili vždy k sebe. Človek počúva a pritom môže hudbu preciťovať, od príjemného pocitu, dobrej nálady až k veľkej radosti, môže prežívať rôzne predstavy. 30. októbra 2021 medzi nás zavítali hostia z Prahy - DUO HORAJ.

 • BIBLIA – kniha kníhBIBLIA – kniha kníh
  Biblia sa pokladá za cenný kultúrno-historický dokument ľudstva. Bibliou sa zaoberajú okrem (kresťanskej teológie) aj vedné disciplíny ako biblická kritika, dejiny literatúry, hebraistika atď. Nie je to len kniha, je to kultúra, literárny žáner i história Izraela. Bola preložená do viac ako 2 000 jazykov a je jednou z najpredávanejších kníh na svete.

 • Slávnostný koncert pri príležitosti mesiaca október – Mesiac úcty k staršímSlávnostný koncert pri príležitosti mesiaca október – Mesiac úcty k starším
  Mesiac október by mal byť pre náš všetkých pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote.

 • Vinobranie spojené s 30. výročím vzniku DOMOVA PRI KRÍŽIVinobranie spojené s 30. výročím vzniku DOMOVA PRI KRÍŽI
  DOMOV PRI KRÍŽI – je zariadenie pre seniorov, ktoré vzniklo v roku 1991. Tento rok sme oslavovali a pripomenuli si jeho 30. výročie. Poskytovanie kvalitných sociálnych služieb a profesionalita zamestnancov je hlavným poslaním našej práce. Dôraz kladieme na vytváranie sociálnej istoty našich obyvateľov, nediskriminačný prístup k nim a rešpektovanie ich ľudských práv a dôstojnosti.

 • Seniori, pozor na podvodníkov!Seniori, pozor na podvodníkov!
  SENIORI POZOR – nestaňte sa obeťou zlodejov a podvodníkov, pri komunikácii s cudzími osobami buďte opatrní, hlavne tými, ktorých nepoznáte a volajú vám ako vaši príbuzní, ako lekári, či vnuci a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely. To sú indície, ktoré polícia opakovane zaznamenáva ako trestnú činnosť páchanú na senioroch. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť a nepoučiteľnosť stávajú často obeťami podvodov a krádeží.

 • Divadelné predstavenie – ZOZNAMKADivadelné predstavenie – ZOZNAMKA
  21. septembra 2021 prišli do nášho zariadenia 2 skvelí improvizátori, slovenskí herci OĽGA BELEŠOVÁ a ROMAN POMAJBO. Pripravili si pre nás divadelnú show pod názvom ZOZNAMKA.

 • Jesenné aranžovanieJesenné aranžovanie
  V septembri odovzdáva leto vládu čarokrásnej jeseni. Pre niekoho je to jedno z najromantickejších ročných období. Vychutnali sme si aj s našimi obyvateľmi farebnosť jesennej prírody a vytvorili si originálne dekorácie do našich priestorov.

 • Naša jubilantka – pani Mária SmolárikováNaša jubilantka
  Život je poskladaný z mnohých malých dní, ktoré prinášajú svoje radosti aj bežné starosti. Z času na čas však príde v živote každého človeka deň, ktorý je niečím výnimočný, je dôležitý. Takýchto dní je v ľudskom živote niekoľko a uchovajú sa v pamäti až do konca. Len málo ľudí na svete sa dožije takého krásneho vysokého veku a len málo ľudí si svet váži tak, že ich svet nechá po sebe kráčať 100 a viac rokov.

 • Muzikálové dopoludnieMuzikálové dopoludnie
  Čo je muzikál? Muzikál je dramatický žáner, ktorý spája literatúru, hudbu a tanec. Pozostáva z piesní, tanca, zábavnej hudby, ale čerpá aj z folklóru. Muzikál vznikol v 20. rokoch 20. storočia. Jeho kolískou bola Amerika. Od roku 1950 sa začal šíriť aj v Európe.

 • Zábavu a šport – to máme radiZábavu a šport – to máme radi
  Zábava je využitie času na účel, ktorého zmyslom je zabaviť alebo odreagovať sa. Za zábavu je možné považovať veľa aktivít a preto aj my sme pre našich obyvateľov pripravili zaujímavé dopoludnie, ktoré sa nieslo v znamení športu, vedomostných kvízov, hádaniek, ale i spevu.

 • Zabavme sa spoločneZabavme sa spoločne
  Zabavme sa spoločne – bol názov spoločného stretnutia všetkých nás, ktorí sme mali chuť stretnúť sa v našej záhrade a spoločne si zahrať rôzne spoločenské hry, či si nakresliť pekný obrázok, alebo zasadiť nové kvetinky v našej mobilnej záhradke.

 • Tématické programyTématické programy
  aktivita realizovaná skupinovou formou, ktorá má náučno-vzdelávací charakter. Cieľom je pripomenutie si známe osobnosti z oblasti kultúrneho života, spoznávanie nových krajín z celého sveta, dovolenkových destinácií, kultúrnych pamiatok a iných zaujímavostí. Aktivita je spojená s premietaním dokumentov, fotiek a spoločnou diskusiou.

 • Stretnutie s Marekom Riečanom II.Stretnutie s Marekom Riečanom II.
  Mária Terézia - žena svojej doby. Mária Terézia bola celkom určite najvýznamnejšou ženou habsburskej dynastie a kľúčovou postavou v politike 18. storočia. Svet ju doteraz pozná ako kráľovnú, cisárovnú, vojvodkyňu, osvietenú panovníčku a reformátorku.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada
  Tento rok, i keď ešte stále je pandémia, sme mohli zrealizovať našu obľúbenú aktivitu LETU OTVÁRA SA ZÁHRADA, pretože letný mesiac júl 2021 nám v súvislosti s COVID-automatom a jeho opatreniami dovoľuje stretávať sa.

 • Aranžovanie a mobilné záhradkyAranžovanie a mobilné záhradky
  Aranžovanie je činnosť, ktorú majú naše obyvateľky veľmi rady. Baví ich vymýšľať a vytvárať rôzne zaujímavé produkty či už zo živých, alebo umelých kvetov.

 • Stretnutie s Marekom Riecanom IStretnutie s Marekom Riečanom I.
  Človek-človeku-človekom. Nesmierne nás potešilo, že sme mohli v súlade s platnými opatreniami, ktoré vydalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pristúpiť aj ku realizácii niektorých našich aktivít.

 • Záhrada po zimeZáhrada po zime je vynovená
  Po zime si každá záhrada vyžaduje trochu starostlivosti. V zime obvykle pôsobia záhrady pochmúrne a menej príťažlivo. Chýba im svieža zeleň a farebnosť, ktorá je pre netypická počas sezóny. Stačí často veľmi málo a záhrada sa premení na oveľa viac zaujímavé miesto. Dokonca aj počas najchladnejších dní v roku. Všetko si však treba vopred naplánovať, alebo myslieť na tieto netradičné zimné ozvláštnenia.

 
Rozbaliť celý strom galérií
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2021

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies