Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Stretnutie s Marekom Riečanom II.

Stretnutie s Marekom Riečanom II.
Mária Terézia - žena svojej doby. Mária Terézia bola celkom určite najvýznamnejšou ženou habsburskej dynastie a kľúčovou postavou v politike 18. storočia. Svet ju doteraz pozná ako kráľovnú, cisárovnú, vojvodkyňu, osvietenú panovníčku a reformátorku.

Vďaka tomu, že sa zachovala bohatá korešpondencia medzi ňou a jej deťmi a vďaka denníkom a spomienkam jej súčasníkov, mohli historici vyskladať obraz o jej súkromnom živote. Rozprávanie spojené s premietaním o tejto panovníčke nám priblížil Marek Riečan. Pán Riečan nám pútavým spôsobom predstavil panovníčku od chvíle, ako sa ujala vlády. Ako rakúska arcivojvodkyňa a kráľovná Uhorska a Čiech dokázala nadviazať na dvore aj osobné vzťahy a vďaka svojej charizme upevnila autoritu Habsburgovcov. Zaujímavé stretnutie s množstvom zaujímavých informácií, ktoré mnohí obyvatelia už vedeli, ale mnohé informácie si i doplnili.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2021 > Stretnutie s Marekom Riečanom II.

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies