Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Vianoce v Domove

Vianoce v Domove
Vianoce. Ten ikonický čas pokoja a pohody, radosti a šťastia. Neexistuje snáď človek, ktorý by sa na tento sviatok netešil. Už len to vedomie, že prichádzajú, dokáže samo o sebe vyčarovať úsmev na tvári mnohým. O ČOM BY VIANOCE MALI BYŤ? O ľuďoch. Vždy to o nich bolo. Bolo to o rodine, bolo to o blízkych. A malo by to byť o nich aj dnes. Mali by byť o vyjadrení vďačnosti, že sa títo ľudia v našich životoch nachádzajú, že sú ich súčasťou.

Vianoce sú v prvom rade o rodine. No nesmieme zabúdať ani na tých, ktorí už svoju rodinu nemajú a sviatky trávia sami v domovoch dôchodcov. Tento rok je opäť v mnohom iný – pandémia vtrhla do hodnotového rebríčka ľudí a prinútila ich prehodnotiť priority. Udalosti ukázali, že medzi najdôležitejšie hodnoty patrí práve ľudskosť. Mnohí si uvedomujú, že sú medzi nami ľudia, ktorí sa stretávajú so samotou aj bez ohľadu na to, čo sa deje vo svete. Pre mnohých z nich sa domovom stali zariadenia pre seniorov alebo detské domovy. Nie je im to ľahostajné, a preto sa rozhodli seniorov potešiť a splniť im ich vianočné priania.
Vianočné darčeky a priania potešili našich seniorov tento rok nielen od zamestnancov rôznych firiem a spoločností, ale predovšetkým od detí. Od detí ZŠ Pri kríži a od súkromnej ZŠ Wonderschool dostali seniori rôzne praktické veci, pomôcky, sladkosti, ale predovšetkým krásne listy , plné milých slov a nakreslených obrázkov. Listy a obrázky od detí boli snáď tým najväčším potešením pre seniorov, pretože mnohí z nich na listy deťom aj odpovedali. Chceme sa touto cestou veľmi pekne poďakovať všetkým deťom, ich rodičom a učiteľom už spomínaných ZŠ , ale aj firmám, ktoré obdarovali seniorov v našom zariadení a potešili ich bohatými a praktickými darčekmi - spoločnosť HENKEL Slovensko, LIDL Slovensko, HILTI Slovakia, DACHSER Slovakia,a. s., a tiež neznámym darcom, ktorí našich seniorov obdarovali v rámci projektu „VIANOČNÝ ZÁZRAK“ a projektu „KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK“. Vám všetkým patrí veľké ĎAKUJEME!

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2021 > Vianoce v Domove

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies