Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Mikuláš v Domove

Mikulas
Na svätého Mikuláša, už je celá zima naša - hovorí jedna stará ľudová pranostika. Zima je už za dverami a s ňou aj predvianočné tradície a zvyky. Či ste starí a či mladí, nejestvuje na svete človeka, ktorý by nepoznal deduška s červenou čiapkou, drevenou barlou a dlhočiznou striebornou bradou. V Amerike prezývaný Santa Claus, u nás zas Mikuláš. Svätec, ktorý v minulosti naozaj žil a existoval, prichádza každoročne začiatkom decembra potešiť milióny detí, ale i dospelých na celom svete.

Mikuláš, anjel, ale i čert prišli i do nášho zariadenia 6. decembra 2022 dopoludnia. Naším seniorom priniesol zdravé balíčky, v ktorých bolo okrem sladkostí i jabĺčko, banán či mandarínka. Najprv Mikuláš navštívil seniorov na lôžkovom oddelení, potom sa vybral do bytových jednotiek a neobišiel ani našich kolegov. Milé bolo, že niektorí seniori boli pripravení a potešili Mikuláša aj peknou básničkou či pesničkou. Bolo aj tento rok opäť veselo a radostne.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2022 > Mikuláš v Domove

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies