Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Služby > Ďalšie činnosti

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči

Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči
Vôňa vianočného punču pod tisíckami svetiel a blikajúcim stromčekom je snáď najlepšia voľba ako sa nabudiť tou pravou atmosférou najkrajších sviatkov v roku. Tento jemný aromatický nápoj patrí v mnohých krajinách k tradičným rodinným oslavám, večierkom a menším besiedkam. Milióny domácnosti začínajú sviatky radosti a pokoja lahodným nápojom, ktorý popíjajú v kruhu rodiny pri vianočnom stromčeku. Vytvára tú pravú vianočnú atmosféru, preto si bez neho mnohí tieto dni ani len nevedia predstaviť.

Kde sa vzal? História toho pravého vianočného punču siaha až do 17. storočia. O termíne punč sa začalo prvýkrát písať v dokumente v roku 1632. Slovo „Pancha“ pôvodne pochádza z Hindčiny a znamená päť. Nápoj je totiž vyrábaný z piatich základných surovín. Aj v našom zariadení sme začali s touto tradíciou už minulý rok . Keďže bola veľmi úspešná, pokračovali sme v organizovaní tejto akcie aj tento rok a opäť s veľkým úspechom. Navarili sme vynikajúci nealkoholický vianočný punč, napiekli skvelé vianočné koláčiky, pripravili veľ zaujímavých darčekov pre našich seniorov a celú atmosféru sme doladili krásnymi vianočnými koledami. Počasie nám vyšlo, dokonca svietilo slniečko a nebola ani zima vonku. Všetci mali dobrú veselú predvianočnú náladu.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2023 > Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies