Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Naše zariadenie > Záhrada

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Canisterapia

Canisterapia
Canisterapia je jednou z foriem animoterapie. Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa domáceho na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Uplatňuje sa hlavne ako pomocná psychoterapeutická metóda v situáciách, keď iné metódy nemožno použiť, alebo nie sú účinné. Takúto zaujímavú metódu terapie sme si vyskúšali aj v našom zariadení so psíkom 21. februára 2024. Seniori boli nadšení a veľmi potešení, pretože mnohí z nich mali kedysi psíka alebo mačku.

Túto metódu sme si vyskúšali u nás aj preto, lebo z fyzického hľadiska – pôsobí na oblasť motoriky, zabezpečuje rozvoj jemnej a hrubej motoriky, pomáha zlepšovať fyzickú kondíciu, sebaobsluhu, uvoľňuje svaly, uvoľňuje kŕče a bolesti, stimuluje sluchové, zrakové a hmatové podnety, zvyšuje alebo znižuje celkovú aktivitu a z psychického hľadiska – pôsobí na oblasť emocionálnu, kognitívnu, vôľovú, motivuje, odstraňuje úzkosť a strachy, podporuje empatiu. Veríme, že sa nám podarí v tejto terapii pokračovať aj ďalšie mesiace.

 
 
 
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > Podujatia 2024 > Canisterapia

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies