Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Prehľad dokumentov

Zobrazených je 25 z celkového počtu 1136 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 46  ďalšia stránka >
 
Radené zostupne ZmenenéNázov a anotáciaZodpovedá
1.7.2024Objednávky na tovary a služby [PDF, 168 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 2. kvartáli 2024
Zložka dokumentov: Objednávky 2024
Web redaktor
7.5.2024Služba stravovania a bufetová službaWeb redaktor
25.4.2024Návšteva Slovenského národného múzea
SNM
Slovenské národné múzeum je vrcholná štátna zbierkotvorná, vedeckovýskumná a kultúrno-vzdelávacia inštitúcia v oblasti múzejnej činnosti v Slovenskej republike. Na základe prieskumu a vedeckého výskumu zhromažďuje, dokumentuje, odborne spracováva, vedecky zhodnocuje, ochraňuje, sprístupňuje a vo verejnom záujme využíva zbierkové predmety ako doklady vývoja slovenskej prírody a spoločnosti, slovenského národa a etnických spoločenstiev.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
13.4.2024Zábavné sobotňajšie dopoludnie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti Henkel
Zábavné sobotňajšie dopoludnie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti Henkel
Dobrovoľníctvo má v spoločnosti Henkel Slovensko dlhodobú tradíciu. Dobrovoľnícky program s názvom Henkel helps, ktorý nadväzuje na aktivity, ktoré zamestnanci smerujú práve ku komunite seniorov.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
12.4.2024Divadlo prišlo za nami
Divadlo prišlo za nami
Divadlo SELAVI potvrdzuje, že vek je len číslo. Divadlo SELAVI vzniklo na jeseň v roku 2020, keď spoločný záujem o hranie a divadlo spojil seniorov s rôznym profesným pozadím. Výhodou novovzniknutého súboru bolo, že viacerí členovia už mali herecké skúsenosti.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
5.4.2024Cestujeme po Slovensku
Bratislavsky Hrad
Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré v pomere k rozlohe krajiny, ponúkajú najviac kaštieľov, hradov a zámkov. Nezaostáva však ani príroda bohatá na minerálne pramene, vhodná na náročnú aj jednoduchú turistiku, plná možností bohatej rekreácie...
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
31.3.2024Objednávky na tovary a služby [PDF, 139 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 1. kvartáli 2024
Zložka dokumentov: Objednávky 2024
Web redaktor
28.3.2024Výročná správa 2023 [PDF, 2,7 MB]
Správa o činnosti a výsledkoch hospodárenia Domova pri kríži za rok 2023 zo dňa 28.3.2024.
Zložka dokumentov: Výročné správy
Web redaktor
22.3.2024Baroková Bratislava
Baroková Bratislava
Barok je veľmi zaujímavý a nádherný umelecký štýl z pohľadu histórie ale aj umenia. Cieľom prednáškovo - filmového dopoludnia bolo priblížiť ho seniorom z umeleckej stránky a tiež objasniť jeho vznik a historické udalosti, ktoré tento smer ovplyvnili. Odborné slovo lektorky zo Slovenského národného múzea dopĺňali nádherné filmové ukážky.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
14.3.2024Študenti stredných škôl prišli pozdraviť seniorov
Študenti stredných škôl prišli pozdraviť seniorov
Študenti Gymnázia Billíkova a žiaci ZŠ Nejedlého ul. z bratislavskej Dúbravky dňa 14.3.2024 prišli pozdraviť a potešiť kultúrnym programom zostaveným z piesní, básni, tancov a ďakovaní starkým za všetko dobré, čo v živote urobili.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
10.3.2024Skupinové aktivity
skupinove aktvity
Práca v skupine udržiava vzájomnú súdržnosť obyvateľov, podporuje vzájomnú komunikáciu, schopnosť kooperácie a toleranciu rozdielnosti. Podľa zamerania aktivity zároveň posilňuje schopnosti a zručnosti obyvateľov, rozvíja ich tvorivé myslenie a zmysluplne vypĺňa ich voľný čas.
Zložka dokumentov: Aktivity
Web redaktor
9.3.2024Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti HENKEL
Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti HENKEL
Naše zariadenie má zavedené kvalitne fungujúce dobrovoľnícke programy. Dobrovoľníci radi chodia k nám za seniormi, naši seniori zase veľmi radi strávia svoj voľný čas s nimi. Preto pravidelne organizujeme dobrovoľnícke stretnutia nielen v stredu v strede týždňa, ale aj cez víkend. Dobrovoľníčky zo spoločnosti HENKEL Slovensko k nám už chodia niekoľko rokov, aby pobavili našich seniorov, porozprávali sa s nimi, poprechádzali, ale aj zacvičili.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
7.3.2024MDŽ – sviatok úcty k ženám
MDŽ – sviatok úcty k ženám
Medzinárodný deň žien, pripadajúci každoročne na 8. marec, je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40 000 newyorských krajčírok v roku 1908. Tieto bojovali za zrušenie povinného desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. My sme si tento sviatok pripomenuli 7.3.2024 hudobno-slovným pásmom, v ktorom sa predstavil súbor Matičiar.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
1.3.2024Beauty deň s Mary Kay
Beauty deň s Mary Kay
MARY KAY je jednou z najväčších kozmetických spoločností zaoberajúcich sa priamym predajom pleťovej a dekoratívnej kozmetiky. Naše dámy – seniorky si dopriali chvíľku pre seba, dopriali svojej pleti starostlivosť, ale i starostlivosť svojím rukám.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
23.2.2024Hrady a zámky Slovenského národného múzea
Hrady a zámky
Hrady, zámky a kaštiele predstavujú jednu zo súčastí našej kultúrnej identity. Hodnotovo určite patria k najvýznamnejším stavbám, aké boli kedy na našom území postavené, a svojím tvaroslovím prinášajú do nášho prostredia všetky slohové štýly, ktorými prešlo umenie a architektúra počas svojho dve-tisícročného vývoja v Európe. Slovenské národné múzeum je najväčšou múzejnou inštitúciou a rozsahom spravovaného majetku aj najväčšou kultúrnou inštitúciou v Slovenskej republike.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
21.2.2024Canisterapia
Canisterapia
Canisterapia je jednou z foriem animoterapie. Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa domáceho na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Uplatňuje sa hlavne ako pomocná psychoterapeutická metóda v situáciách, keď iné metódy nemožno použiť, alebo nie sú účinné. Takúto zaujímavú metódu terapie sme si vyskúšali aj v našom zariadení so psíkom 21. februára 2024. Seniori boli nadšení a veľmi potešení, pretože mnohí z nich mali kedysi psíka alebo mačku.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
10.2.2024Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel Slovensko
Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel Slovensko
Aj v roku 2024 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 10. februára 2024 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti. Pre seniorov pripravili vedomostné kvízy.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
2.1.2024Objednávky na tovary a služby [PDF, 104 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 4. kvartáli 2023
Zložka dokumentov: Objednávky 2023
Web redaktor
20.12.2023Krabice plné lásky a vianočné stretnutie s deťmi
Krabice plné lásky a vianočné stretnutie s deťmi
Na 20. december 2023 určite tak ľahko nezabudneme. V tento deň sme s stretli s deťmi zo Spojenej školy na Dúbravskej ceste, ktoré nás prišli pozdraviť a potešiť darčekom v rámci projektu „Krabice plné lásky“. V úvode stretnutia sa prihovorila všetkým prítomným pani riaditeľka školy a pozdravila všetkých prítomných, popriala krásne a pokojné prichádzajúce vianočné sviatky.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
19.12.2023Sponzorský dar Nadácie Veolia
Sponzorský dar Nadácie Veolia
Nadácia Veolia Slovensko finančne prispela na nákup zdravotných pomôcok pre imobilných seniorov v zariadení Domov pri kríži v bratislavskej Dúbravke. Sprchovacie ležadlo a terapeutické kreslo sú pre domovy sociálnych služieb neodmysliteľnou pomôckou pri manipulácií s imobilnými seniormi, ktoré pomôžu pri komplexnej opatrovateľsko-ošetrovateľskej činnosti. Vďaka tejto podpore sa zjednoduší práca personálu, zlepší sa hygiena imobilných seniorov a predovšetkým im bude zabezpečený komfort, nakoľko tieto pomôcky slúžia na uvoľnenie svalstva a polohovanie.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
14.12.2023Vianočný koncert
Vianočný koncert
K vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 14. decembra 2023. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá. Svoje vystúpenie si pre seniorov pripravili členovia hudobného umeleckého združenia CULTURA HUMANA, ktorí mali vo svojom repertoári množstvo krásnych vianočných a sakrálnych melódií a piesní.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
12.12.2023Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči
Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči
Vôňa vianočného punču pod tisíckami svetiel a blikajúcim stromčekom je snáď najlepšia voľba ako sa nabudiť tou pravou atmosférou najkrajších sviatkov v roku. Tento jemný aromatický nápoj patrí v mnohých krajinách k tradičným rodinným oslavám, večierkom a menším besiedkam. Milióny domácnosti začínajú sviatky radosti a pokoja lahodným nápojom, ktorý popíjajú v kruhu rodiny pri vianočnom stromčeku. Vytvára tú pravú vianočnú atmosféru, preto si bez neho mnohí tieto dni ani len nevedia predstaviť.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
22.11.2023Katarínska zábava
Katarínska zábava
Ani my v dnešnom uponáhľanom svete nezabúdame na tradičné slovenské zvyky a tradície. Na sviatok svätej Kataríny, ktorá ma meniny 25. novembra, sa v slovenských mestách a dedinách konajú tanečné zábavy, tak ako tomu bolo v minulosti, tak je to aj dnes a bokom nemôžeme zostať ani my. Tradícia organizovania Katarínskej zábavy sa začala v našom zariadení pred viacerými rokmi. Všetci klienti sa na ňu vždy veľmi tešia.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
15.11.2023Stretnutie jubilantov
Stretnutie jubilantov
Domov pri kríži si v stredu 15. novembra 2023 pre svojich jubilantov a jubilantky, ktorí v druhom polroku 2023 oslávili 70, 75, 80, 85, 90, 95 rokov pripravil slávnostné stretnutie na počesť ich významného životného jubilea.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
25.10.2023Slávnostný koncert venovaný mesiacu október – mesiacu úcty k starším
Slávnostný koncert venovaný mesiacu október – mesiacu úcty k starším
Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor

Zobrazených je 25 z celkového počtu 1136 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 46  ďalšia stránka >
 

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Kontext

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies