Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Prehľad dokumentov

Zobrazených je 25 z celkového počtu 1125 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 45  ďalšia stránka >
 
Radené zostupne ZmenenéNázov a anotáciaZodpovedá
11.4.2024Objednávky na tovary a služby [PDF, 50 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 2. kvartáli 2024
Zložka dokumentov: Objednávky 2024
Web redaktor
31.3.2024Objednávky na tovary a služby [PDF, 90 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 1. kvartáli 2024
Zložka dokumentov: Objednávky 2024
Web redaktor
10.3.2024Skupinové aktivity
skupinove aktvity
Práca v skupine udržiava vzájomnú súdržnosť obyvateľov, podporuje vzájomnú komunikáciu, schopnosť kooperácie a toleranciu rozdielnosti. Podľa zamerania aktivity zároveň posilňuje schopnosti a zručnosti obyvateľov, rozvíja ich tvorivé myslenie a zmysluplne vypĺňa ich voľný čas.
Zložka dokumentov: Aktivity
Web redaktor
23.2.2024Hrady a zámky Slovenského národného múzea
Hrady a zámky
Hrady, zámky a kaštiele predstavujú jednu zo súčastí našej kultúrnej identity. Hodnotovo určite patria k najvýznamnejším stavbám, aké boli kedy na našom území postavené, a svojím tvaroslovím prinášajú do nášho prostredia všetky slohové štýly, ktorými prešlo umenie a architektúra počas svojho dve-tisícročného vývoja v Európe. Slovenské národné múzeum je najväčšou múzejnou inštitúciou a rozsahom spravovaného majetku aj najväčšou kultúrnou inštitúciou v Slovenskej republike.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
21.2.2024Canisterapia
Canisterapia
Canisterapia je jednou z foriem animoterapie. Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa domáceho na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Uplatňuje sa hlavne ako pomocná psychoterapeutická metóda v situáciách, keď iné metódy nemožno použiť, alebo nie sú účinné. Takúto zaujímavú metódu terapie sme si vyskúšali aj v našom zariadení so psíkom 21. februára 2024. Seniori boli nadšení a veľmi potešení, pretože mnohí z nich mali kedysi psíka alebo mačku.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
10.2.2024Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel Slovensko
Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel Slovensko
Aj v roku 2024 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 10. februára 2024 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti. Pre seniorov pripravili vedomostné kvízy.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
2.1.2024Objednávky na tovary a služby [PDF, 104 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 4. kvartáli 2023
Zložka dokumentov: Objednávky 2023
Web redaktor
20.12.2023Krabice plné lásky a vianočné stretnutie s deťmi
Krabice plné lásky a vianočné stretnutie s deťmi
Na 20. december 2023 určite tak ľahko nezabudneme. V tento deň sme s stretli s deťmi zo Spojenej školy na Dúbravskej ceste, ktoré nás prišli pozdraviť a potešiť darčekom v rámci projektu „Krabice plné lásky“. V úvode stretnutia sa prihovorila všetkým prítomným pani riaditeľka školy a pozdravila všetkých prítomných, popriala krásne a pokojné prichádzajúce vianočné sviatky.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
19.12.2023Sponzorský dar Nadácie Veolia
Sponzorský dar Nadácie Veolia
Nadácia Veolia Slovensko finančne prispela na nákup zdravotných pomôcok pre imobilných seniorov v zariadení Domov pri kríži v bratislavskej Dúbravke. Sprchovacie ležadlo a terapeutické kreslo sú pre domovy sociálnych služieb neodmysliteľnou pomôckou pri manipulácií s imobilnými seniormi, ktoré pomôžu pri komplexnej opatrovateľsko-ošetrovateľskej činnosti. Vďaka tejto podpore sa zjednoduší práca personálu, zlepší sa hygiena imobilných seniorov a predovšetkým im bude zabezpečený komfort, nakoľko tieto pomôcky slúžia na uvoľnenie svalstva a polohovanie.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
14.12.2023Vianočný koncert
Vianočný koncert
K vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 14. decembra 2023. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá. Svoje vystúpenie si pre seniorov pripravili členovia hudobného umeleckého združenia CULTURA HUMANA, ktorí mali vo svojom repertoári množstvo krásnych vianočných a sakrálnych melódií a piesní.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
12.12.2023Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči
Stretnutie v záhrade pri vianočnom punči
Vôňa vianočného punču pod tisíckami svetiel a blikajúcim stromčekom je snáď najlepšia voľba ako sa nabudiť tou pravou atmosférou najkrajších sviatkov v roku. Tento jemný aromatický nápoj patrí v mnohých krajinách k tradičným rodinným oslavám, večierkom a menším besiedkam. Milióny domácnosti začínajú sviatky radosti a pokoja lahodným nápojom, ktorý popíjajú v kruhu rodiny pri vianočnom stromčeku. Vytvára tú pravú vianočnú atmosféru, preto si bez neho mnohí tieto dni ani len nevedia predstaviť.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
22.11.2023Katarínska zábava
Katarínska zábava
Ani my v dnešnom uponáhľanom svete nezabúdame na tradičné slovenské zvyky a tradície. Na sviatok svätej Kataríny, ktorá ma meniny 25. novembra, sa v slovenských mestách a dedinách konajú tanečné zábavy, tak ako tomu bolo v minulosti, tak je to aj dnes a bokom nemôžeme zostať ani my. Tradícia organizovania Katarínskej zábavy sa začala v našom zariadení pred viacerými rokmi. Všetci klienti sa na ňu vždy veľmi tešia.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
15.11.2023Stretnutie jubilantov
Stretnutie jubilantov
Domov pri kríži si v stredu 15. novembra 2023 pre svojich jubilantov a jubilantky, ktorí v druhom polroku 2023 oslávili 70, 75, 80, 85, 90, 95 rokov pripravil slávnostné stretnutie na počesť ich významného životného jubilea.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
25.10.2023Slávnostný koncert venovaný mesiacu október – mesiacu úcty k starším
Slávnostný koncert venovaný mesiacu október – mesiacu úcty k starším
Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
23.10.2023Objednávky na tovary a služby [PDF, 98 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 3. kvartáli 2023
Zložka dokumentov: Objednávky 2023
Web redaktor
19.10.2023Milan Rastislav Štefánik
Milan Rastislav Štefánik
Astronóm, cestovateľ, politik, letec, diplomat, francúzsky generál, pochádzal z rodiny evanjelického farára, vzdelaného národovca, ktorého dom navštevovali predstavitelia inteligencie. Ako nadšený astronóm odišiel do Meudonu vo Francúzsku, kde chcel pracovať vo hvezdárni profesora Janssena. Ten podporil jeho začínajúcu vedeckú kariéru.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
29.9.2023Etnologička Katarína Nádaská rozpráva o tradíciách
Etnologička Katarína Nádaská rozpráva o tradíciách
Niektoré slovenské zvyky a tradície sú zvláštne a ich význam hrôzostrašný. Jedna z najznámejších slovenských etnologičiek Katarína Nádaská pozná odpovede na všetky otázky ohľadom zvykov a tradícií.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
25.9.2023Stretnutie s dobrovoľníkmi z Bratislavskej arcidiéznej farskej charity v Dúbravke
Stretnutie s dobrovoľníkmi z Bratislavskej arcidiéznej farskej charity v Dúbravke
Domov pri kríži nadviazal spoluprácu s dobrovoľníkmi Bratislavskej arcidiéznej farskej charity v Dúbravke. Naši seniori spoznali tak mnoho inšpiratívnych ľudí, ktorí sú zapálení pre svoju prácu dobrovoľníka. Dobrovoľníci venujú našim seniorom svoj voľný čas, svoje zručnosti, schopnosti, vedomosti.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
23.9.2023Župná olympiáda seniorov
Župná olympiáda seniorov
„Bratislavská župa“ dlhodobo podporuje aktívnych seniorov. Dôkazom toho je aj X. ročník Župnej olympiády seniorov, ktorej sa dňa 23. septembra 2023 zúčastnilo aj športové družstvo seniorov nášho zariadenia. Olympiáda sa konala v Domove sociálnych služieb a rehabilitačnom stredisku ROSA na bratislavskej Patrónke. Tento rok súťažilo 50 seniorských tímov.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
17.9.2023Jazda vláčikom Blaváčikom
Jazda vláčikom Blaváčikom
Čo zaujímavé ešte pripraviť pre našich seniorov, pokiaľ je ešte krásne slnečné jesenné počasie? Porozmýšľali sme a napadlo nás, že by sme si mohli zopakovať jazdu na vláčiku Blaváčiku a ukázať, čo všetko sa v Bratislave za posledné obdobie zmenilo, prípadne niektorým, ktorí nepoznajú Bratislavu ukázať, aké zaujímavosti sa tu nachádzajú. Od nápadu prešlo k činu a tak sme dňa 17. septembra 2023 zorganizovali výlet vláčikom Blaváčikom, dohodli si hodinovú jazdu a okruh so spoločnosťou, ktorá vláčiky prevádzkuje.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
13.9.2023Vinobranie
Vinobranie
Príjemný zvyk, osláviť úrodu, sa pomaly ale isto rozšíril aj na naše územie. Vinohradníctvo tu bolo dôležitou súčasťou života obyvateľstva. Na začiatku 20. storočia zažili oberačkové slávnosti pre krízu útlm a prebiehali len komorne vo viechach. Tradície na chvíľu ožili v 30. rokoch, kým ich opäť nezatienil začiatok vojny. Až v roku 1958 sa začali opäť tešiť obľube a pretrvávajú s istými obmenami dodnes.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
8.9.2023Leto počas jesene života využili naši seniori v Domove pri kríži naplno
Leto počas jesene života využili naši seniori v Domove pri kríži naplno
Letné hrejivé lúče vytiahli našich seniorov do záhrady, kde sa môžu prejsť, posedieť si v altánku alebo na lavičkách a pokochať sa krásou prírody.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
2.8.2023Aktívny mozog
Aktívny mozog
Je dobre známe, že mozog je hlavným orgánom ľudského nervového systému, keďže kontroluje väčšinu činností nášho tela a je schopný spracovať veľké množstvo informácií. Okrem toho je sídlom našich emócií a kognitívnych schopností, vrátane dlhodobého a krátkodobého myslenia, pamäte a rozhodovania. Mozog sa stáva aktívnejším, keď sa môže niečím zaoberať. Pre dlhý a aktívny život musíme náš mozog trénovať.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
12.7.2023Popoludnie so zmrzlinou
Popoludnie so zmrzlinou
Chladivé pokušenie zaženie všetky starosti, preto leto a dobrá zmrzlina patria k sebe. Stačí jediný kopček a hneď je vám lepšie. Rozhodli sme sa preto, že zorganizujeme pre našich seniorov super zmrzlinové popoludnie. Okrem dobrej zmrzliny sme pridali aj domácu levanduľovú a bazovú limonádu. Nasadili sme si sociálne pracovníčky klobúky na hlavu, aby nás bolo lepšie rozoznať, že my sme tie, ktoré budeme zmrzlinu podávať.
Zložka dokumentov: Zo života seniorov
Web redaktor
30.6.2023Objednávky na tovary a služby [PDF, 107 kB]
Zoznam objednávok vystavených v 2. kvartáli 2023
Zložka dokumentov: Objednávky 2023
Web redaktor

Zobrazených je 25 z celkového počtu 1125 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  -1- 2 3 4 5 ... 45  ďalšia stránka >
 

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Kontext

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies