Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Transparentný domov

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 408 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 17  ďalšia stránka >
 
 • podme sa spolocne zabavat„Poďme sa spoločne zabávať“ (25.4.2019)
  POĎME SA SPOLOČNE ZABÁVAŤ to bol názov ďalšieho spoločného stretnutia, ktoré sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave.

 • Aranžovanie a mobilné záhradkyAranžovanie a mobilné záhradky (23.4.2019)
  Aranžovanie je činnosť, ktorú majú naše obyvateľky veľmi rady. Baví ich vymýšľať a vytvárať rôzne zaujímavé produkty či už zo živých, alebo umelých kvetov.

 • Dejiny Slovenska I - PRAVEKDejiny Slovenska I - PRAVEK (28.3.2019)
  Najstarším obdobím ľudstva je staršia doba kamenná – paleolit. Prvé stopy prítomnosti človeka (Homo erectus) na našom území (Mnešice dnes súčasť Nového Mesta nad Váhom, vrcholný výtvor mlado-paleolitického umenia na Slovensku – Venuša z Moravian, prienik Keltov zo západu do Podunajska, ich centrom bola Bratislava, kde razili mince.

 • AteizmusAteizmus (11.4.2019)
  Väčšina náboženstiev učí, že ľudstvo a vesmír boli stvorené jedným či viacerými bohmi určitým, viac či menej presným spôsobom.

 • Marec-mesiac knihyMarec-mesiac knihy (30.3.2019)
  Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne to je už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu Hačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – chceli tak podporiť záujem o knihy.

 • Kelti z BratislavyKelti z Bratislavy (20.3.2019)
  Kelti patria medzi národy, ktorým sa podarilo v dávnych časoch ovládnuť celý európsky kontinent. Ich počiatky sa datujú do 2. tisícročia pred naším letopočtom.

 • Ako sa nestať obeťou podvoduAko sa nestať obeťou podvodu (16.3.2019)
  Dnešná doba je poznačená nárastom trestných činov a podvodov namierených voči jednej z najzraniteľnejších skupín, ktorou sú seniori. Páchatelia využívajú najmä dôverčivosť starších ľudí a často aj ich osamelosť. O to dôležitejšie je, aby sa naučili brániť trestným činom a ako im predchádzať.

 • Zábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti HENKEL SlovenskoZábavné dopoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti HENKEL Slovensko (12.3.2019)
  Aj v roku 2019 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 9.marca 2019 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti. Pre obyvateľov, ktorí prišli v hojnom počte, pripravili vedomostné kvízy.

 • MDŽ-sviatok úcty a lásky k ženámMDŽ - sviatok úcty a lásky k ženám (10.3.2019)
  Medzinárodný deň žien vznikol v prvom rade ako deň pripomínajúci dlhú a zložitú históriu úsilia o dosiahnutie rovnoprávnosti, volebného práva, práva na vzdelanie, rovnosti v odmeňovaní a ľudských práv žien. Jeho história siaha do prelomu 19. a 20 storočia, do doby industriálneho rozmachu. Ten priniesol prvú vlnu feminizmu, ktorá sa spájala najmä so zápasom o politické práva žien.

 • Dúbravské strešneDúbravské strešne (28.2.2019)
  Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde... jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Málokto však vie, že jej slová nie sú úplne pravdivé. Po správnosti nasleduje po Fašiangoch Veľká noc a presne sedem týždňov po Veľkej noci prichádzajú turičné sviatky.

 • Dejiny Slovenska I - PRAVEKDejiny Slovenska I - PRAVEK (22.2.2019)
  Najstarším obdobím ľudstva je staršia doba kamenná – paleolit. Prvé stopy prítomnosti človeka (Homo erectus) na našom území (Mnešice dnes súčasť Nového Mesta nad Váhom, vrcholný výtvor mlado-paleolitického umenia na Slovensku – Venuša z Moravian, prienik Keltov zo západu do Podunajska, ich centrom bola Bratislava, kde razili mince.

 • Stretnutie s včelárom spojené s ochutnávkouStretnutie s včelárom, spojené s ochutnávkou na tému APITERAPIA-liečenie včelími produktmi (14.2.2019)
  Včelie produkty sú alternatívou farmaceutických prípravkov. Na rozdiel od nich však nepoznajú predávkovanie a nemajú toxické účinky. Včelie produkty (peľ, včelí jed, vosk, propolis a materská kašička) sa využívajú pri rôznych chorobných príznakoch.

 • Fašiangová veselicaFašiangová veselica (7.2.2019)
  Fašiangy sú doba od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Najznámejšie a zároveň najveselšie sú posledné dni fašiangu, spojené s radovánkami a hodovaním. Fašiangové tradície, spojené so sprievodmi maskovaných ľudí, boli akýmsi prechodom medzi Vianocami a Veľkonočnými sviatkami.

 • Uznanie a ocenenie - recept na dobré vzťahyUznanie a ocenenie - recept na dobré vzťahy (1.2.2019)
  Uznanie má pre každého človeka veľký význam. Väčšinou je však ukryté v mysliach ľudí, no z úst vyjde len málokedy. Niekedy neuznáme iných kvôli tomu, že im závidíme, inokedy preto, lebo na to zabudneme, nepovažujeme to za potrebné a podobne. Je to škoda, pretože na to, aby sme niekomu prejavili uznanie máme mnoho príležitostí.

 • Zlatý vek PeterhofuZlatý vek Peterhofu (25.1.2019)
  Nový rok 2019 sme začali stretnutím s históriou. Dňa 23.1.2019 v dopoludňajších hodinách sme si pozreli zaujímavé krátkometrážne filmy o výstave cisárskych klenotov a úžitkových predmetov Romanovcov, ktoré sú dnes súčasťou výstavy na Bratislavskom hrade. Lektorka Slovenského národného múzea Mgr. Huťťanová nám opäť pútavou formou priblížila život na cárskom dvore v Peterhofe, ktorý začal budovať Peter I. a pôsobili na ňom mnohí významní ruskí panovníci. Medzi nimi aj legendárna Katarína II., už za svojho života nazývaná Katarína Veľká.

 • Príbeh VianocPríbeh Vianoc (14.12.2018)
  Dňa 14.decembra 2018 sme zorganizovali tohtoročné posledné stretnutie s pánom Marekom Riečanom, duchovným, ktorý nám živým a pôsobivým štýlom porozprával príbeh Vianoc. Podľa Lukášovho a Matúšovho evanjelia rozprával o anjelovom zvestovaní, Ježišovom narodení v Betleheme, putovaní troch mudrcov a nakoniec aj o úteku do Egypta.

 • Vianočný koncertVianočný koncert (18.12.2018)
  K vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 18.decembra 2018. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá. Svoje vystúpenie si pre seniorov pripravil spevák Miroslav ŠVÁBA, ktorý mal vo svojom repertoári množstvo krásnych vianočných a sakrálnych melódií a piesní, ktoré obohatil a doplnil zaujímavým sprievodným slovom. Vychutnali sme si čaro Vianoc a užili si hudobný večer na aký sa nezabúda! Spoločne sme si zaspievali aj niekoľko vianočných kolied a ukončili známou piesňou Tichá noc.

 • Stretnutie s históriou 3Stretnutie s históriou 3 (17.12.2018)
  Mária Terézia (1717-1780) pochádza z rodu Habsburgovcov, uhorská a česká kráľovná a rakúska vojvodkyňa. Ako manželka rímsko-nemeckého cisára Františka I. Lotrinského cisárovna. V Rakúskej monarchii vládla od roku 1740 až do roku 1780.

 • Srdce na dlaniSrdce na dlani (15.12.2018)
  Srdce na dlani“ je ocenenie Bratislavského dobrovoľníckeho centra, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju. Ide o ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov aj kolektívov) a ich projektov za dobrovoľnícku činnosť, ktorú vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania a pod.

 • Mikuláš navštívil aj násMikuláš navštívil aj nás (6.12.2018)
  Tešia sa na neho tisíce detí, no nie len oni. Svojich oduševnených priaznivcov má určite aj medzi seniormi. Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň – 6. decembra. Mikuláš je historickou postavou, ktorú uctievajú ľudia po celom svete. Bol to ľudomil a všetok svoj majetok rozdal biednym ľuďom, sirotám a chudobným deťom. A práve vďaka tomuto jeho počinu vznikol zvyk obdarúvať každý rok v tento deň deti, ale i dospelých darčekmi.

 • Stretnutie s históriouStretnutie s históriou 2 (2.12.2018)
  Na Bratislavskom hrade bola dňa 26. apríla slávnostne otvorená unikátna výstava s názvom Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava. Na ploche s rozlohou približne 1 400 m² mapuje život Čechov a Slovákov v spoločnom štáte, zobrazuje úspechy a radostné momenty, ale aj krízy a ťažké chvíle vzájomného spolužitia.

 • Masáž rúk a úprava nechtovMasáž rúk a úprava nechtov (30.11.2018)
  Masáž rúk je veľmi nápomocná pri mnohých ťažkostiach. Najlepšie prebieha masáž v uvoľnenej atmosfére a pripraveným spôsobom, predovšetkým, ak je vykonávaná odborníkom. Naše masáže rúk vykonávajú šikovné ruky dievčat zo Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky, ktoré sú už veľmi šikovné a ktoré s veľkou zodpovednosťou pristupujú k svojej práci.

 • Pytačky alebo koaličná radaPytačky alebo koaličná rada /Alžbetínske naivné divadlo/ (30.11.2018)
  V dejinách slovenského ochotníctva, ktoré má históriu už takmer 2 storočia nastalo v priebehu jeho vývoja veľa zmien. Toto divadlo to nemalo vo svojom vývoji jednoduché, ale ani napriek tomu sa nevzdalo a bojovalo za svoju vlastnú identitu. Zaujímavé je, že ochotnícke divadlo bolo prístupné všetkým sociálnym skupinám a vekovým kategóriám.

 • Katarínska zábavaKatarínska zábava (21.11.2018)
  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme pre našich obyvateľov pripravili KATARÍNSKU ZÁBAVU. Uskutočnila sa dňa 21.novembra 2018 popoludní. Do tanca, ale i na počúvanie nám hrala skvelá hudobná skupina CHARLIES´Duo z Bratislavy, ktorej pesničky sme si nielen spoločne s nimi zaspievali, ale i zatancovali.

 • Kríza-príležitosť pre rastKríza - príležitosť pre rast (15.11.2018)
  V každom vzťahu nastane raz za čas moment prekvapenia, keď si partneri akoby nemajú čo povedať, keď si priatelia či kolegovia nemajú čo povedať. Kríza. Zaskočí ich nepripravených a zmätených. Čo sa deje? Kde sa stala chyba? Čo robiť?

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 408 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 17  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies