Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Transparentný domov

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 408 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 17  ďalšia stránka >
 
 • Naši jubilantiNaši jubilanti (7.11.2018)
  Život je poskladaný z mnohých malých dní, ktoré prinášajú svoje radosti aj bežné starosti. Z času na čas však príde v živote každého človeka deň, ktorý je niečím výnimočný, je dôležitý. Takýchto dní je v ľudskom živote niekoľko a uchovajú sa v pamäti až do konca.

 • Stretnutie s históriou - 100.výročie vzniku ČeskoslovenskaStretnutie s históriou - 100.výročie vzniku Československa (31.10.2018)
  Dňa 31.októbra 2018 sme v našom zariadení otvorili pre seniorov nový cyklus prednáškovo-filmových podujatí o významných udalostiach z histórie Slovenska. Tento cyklus je realizovaný v spolupráci s lektormi Slovenského národného múzea, ktorí veľmi zaujímavou a pútavou formou približujú udalosti, spojené s históriou Slovenska, ale i udalosti súčasnosti.

 • Jesenný lúč - stretnutie pri hudbe a poéziiJesenný lúč - stretnutie pri hudbe a poézii (31.10.2018)
  Október je mesiac úcty k starším. Aj naše zariadenie si pripomenulo tento sviatok a pripravili sme pre našich seniorov literárno-hudobné pásmo, na ktorom sa nám predstavili dve vynikajúce umelkyne – huslistka a poetka Katarína Jablokovová a klaviristka Oľga Jablokovová.

 • Posedenie s Marekom Riečanom trochu inakPosedenie s Marekom Riečanom trochu inak (25.10.2018)
  Marek Riečan je naším už skoro dvojročným hosťom, ktorý nám spríjemňuje dopoludnia rôznymi zaujímavými témami z histórie Egypta, ale i z histórie rôznych zaujímavých osobností z dávnej minulosti.

 • Október - mesiac úcty k staršímOktóber - mesiac úcty k starším (24.10.2018)
  S radosťou a potešením sme v Mesiaci úcty k starším pripravili pre našich seniorov malú slávnosť, ktorá sa konala dňa 24.októbra 2018.

 • Návšteva autobusom po ZOO v BratislaveNávšteva autobusom po ZOO v Bratislave (26.9.2018)
  Bratislavská zoologická záhrada je domovom približne 170 druhov zvierat v celkovom počte viac ako 960 jedincov. Založená bola v roku 1960 a má množstvo zaujímavých expozícií. Kto má rád zvieratká, rád o nich počúva a dokonca si ich rád i osobne pozrie, tak ten mal možnosť zúčastniť sa dňa 26.septembra 2018 v dopoludňajších hodinách veľmi zaujímavého a poučného podujatia. Tentokrát sme so sebou zobrali obyvateľov menej mobilných, objednali autobus a odviezli sme sa na prehliadku bratislavskej ZOO.

 • Projekt DM-SPOLOČNEProjekt DM-SPOLOČNE – spoločne si budeme rozumieť (7.9.2018)
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu DM DROGERIE MARKT, pod názvom DM-SPOLOČNE, ktorý podporuje dobrovoľníctvo v celej Európe. Náš projekt VEK NIE JE PRE NÁS PREKÁŽKOU-SPOLOČNE SI BUDEME ROZUMIEŤ bol prijatý a schválený hlavným organizátorom.

 • Týždeň dobrovoľníctva 2018Týždeň dobrovoľníctva 2018 (18.9.2018)
  Medzi našimi obyvateľmi sa nájdu aj počítačoví nadšenci, ktorí so zanietením objavujú možnosti, ktoré im počítače a svet internetu ponúkajú. Preto aj tento rok v rámci Týždňa dobrovoľníctva, k nám zavítali štyria mladí ľudia, ktorí sa podujali seniorom odhaliť novinky v informačno-komunikačných technológiách.

 • Odpustenie a zmierenieOdpustenie a zmierenie (19.9.2018)
  V živote sa často stretávame so situáciami, ktoré nám prinášajú hnev, sklamanie a frustráciu. Najčastejšie nám tieto pocity spôsobujú iní ľudia. Zažívame pocit bezprávia, rozhorčenia či spravodlivého hnevu. Bývame obeťami nespravodlivosti, klamstva alebo manipulácie.

 • Projekt Dobrá dušaVýznamné ocenenia v Domove pri kríži (15.9.2018)
  Domov pri krizi sa ešte v máji tohto roku prihlásil do celoslovenského projektu DOBRÁ DUŠA, ktorý sa zameriava na zviditeľnenie a podporu dobrovoľníctva seniorov na Slovensku. Tento rok bol už 7.ročník projektu, ktorý vyhlasuje spoločnosť HARTMAN-RICO v spolupráci s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 • Vinobranie 2018Vinobranie v našom zariadení (13.9.2018)
  Vinobranie je slávnosť úrody vínnej révy. Vinobranie sa organizuje na jeseň, pri zbere viniča a vo všetkých väčších mestách s vinárskou tradíciou. Sezóna vinobraní, jarmokov a hodov vrcholí práve teraz a dnes v sebe kombinuje najmä funkciu zábavy a relaxu.

 • Verejné obstarávanieVoľné pracovné miesto - ASISTENT VÝŽIVY [PDF, 189 kB] (15.8.2018)
  Domov pri kríži hľadá pracovníka na pozíciu asistent výživy. Termín nástupu 1.9.2018

 • Projekt DM-SPOLOČNEProjekt DM-SPOLOČNE – spoločne si budeme rozumieť (7.8.2018)
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu DM DROGERIE MARKT, pod názvom DM- SPOLOČNE, ktorý podporuje dobrovoľníctvo v celej Európe. Náš projekt VEK NIE JE PRE NÁS PREKÁŽKOU-SPOLOČNE SI BUDEME ROZUMIEŤ bol prijatý a schválený hlavným organizátorom.

 • „PANNONIA ART“ so spevákmi a tanečníkmi„PANNONIA ART“ so spevákmi a tanečníkmi (13.8.2018)
  Hudbu máme radi asi všetci. Preto sme veľmi uvítali možnosť a pozvanie občianskeho združenia ART Classic zúčastniť sa koncertu 10 členného maďarského orchestra „PANNONIA ART“ so spevákmi a tanečníkmi.

 • Naša 100 ročná jubilantkaNaša 100 ročná jubilantka (15.8.2018)
  V živote sú chvíle, ktoré sú výnimočné. Takouto udalosťou je bezpochyby aj oslava 100 -ročného jubilea. Toto veľmi vzácne životné jubileum oslávila práve 14. augusta 2018 naša obyvateľka, pani Helena Cahlíková.

 • Dárieos a XerxésDárieos a Xerxés (9.10.2018)
  Dňa 9.októbra 2018 sa uskutočnila prednáška pod názvom „Po stopách velikánov Dejín”. Prednášajúci Marek Riečan vo svojich prednáškach sviežim a pochopiteľným spôsobom oživil udalosti z dávnej minulosti.

 • Návšteva ZOONávšteva z bratislavskej ZOO (30.7.2018)
  Bratislavská zoologická záhrada je domovom približne 170 druhov zvierat v celkovom počte viac ako 960 jedincov. Založená bola v roku 1960 a má množstvo zaujímavých expozícií.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada (25.7.2018)
  Konečne je tu leto! Pre mladých i starých je to čas odobrať sa na záhradu. Nie je divu, že sa na to každý z nás teší. Zima bola dlhá a na jar sa počasie dosť striedalo. Naša záhrada je však oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní.

 • Športové hryŠportové hry pre seniorov a deti z Detského domova Podunajské Biskupice (20.7.2018)
  Dňa 26. júna 2018 sme organizovali IX. ročník športových hier v našom zariadení a súčasne je to aj VII. ročník športových hier seniori - deti z Detského domova v Podunajských Biskupiciach. Športové hry seniorov a detí otvorila, hostí a súťažiacich privítala riaditeľka nášho zariadenia Mgr. Janka Dudoňová.

 • Dnes mám radne s naším mestomDnes mám radne s naším mestom (21.6.2018)
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. Dňa 8.júna 2018 popoludní prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci – zamestnanci spoločnosti IBM (International Services Centre, s.r.o.), ktorí sa zmenili na pomocníkov pre seniorov.

 • V núdzi poznáš priateľaV núdzi poznáš priateľa (16.6.2018)
  Mať skutočného priateľa v dnešnej uponáhľanej dobe je veľkým darom. Nie sezónneho, ale takého, ktorý stojí pri nás v dobrom i v zlom a ktorý nás sprevádza skoro celým životom. Každý máme človeka, ktorému sa v núdzi, ale aj bežnom živote vyrozprávame a máme v ňom dôveru.

 • Výlet do PiešťanVýlet do známeho kúpeľného mesta Piešťany (20.6.2018)
  Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku a tiež medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb. Piešťany sú aj mestom športových aktivít medzinárodného významu, s ideálnymi podmienkami pre vodné športy a loptové hry, vrátane tenisu a golfu.

 • Naši jubilantiNaši jubilanti (18.6.2018)
  Život je poskladaný z mnohých malých dní, ktoré prinášajú svoje radosti aj bežné starosti. Z času na čas však príde v živote každého človeka deň, ktorý je niečím výnimočný, je dôležitý.

 • Deň matiek - oslava našej ženskostiDeň matiek - oslava našej ženskosti (17.5.2018)
  Druhú májovú nedeľu si pripomíname dôležitosť žien, matiek. Mama, je slovo kratučké, milé, láskavé, je to slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v našom srdci.

 • Stavanie mája spojené s gulášovicouStavanie mája spojené s gulášovicou (15.5.2018)
  Mesiac máj sa viaže k obdobiu lásky, energie a zrodu nového života. Znakom sily a rastu je májová zeleň na poliach, lúkach a záhradách. Symbolom tohto obdobia je aj strom „máj“, ktorý predstavuje zdravie a vitalitu pre všetky ženy a dievčatá z miest a dedín.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 408 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 17  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies