Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka > Galéria > Naše zariadenie > Záhrada

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 427 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 18  ďalšia stránka >
 
 • kvetyStretnutie jubilantov (15.6.2022)
  Dňa 15. júna 2022 sa v našom zariadení uskutočnilo stretnutie jubilantov, ktoré organizujeme 2x do roka pre tých, ktorí sa v 1. či 2. polroku dožívajú významného životného jubilea. Na toto podujatie boli pozvaní všetci tí jubilanti, ktorí v tomto prvom polroku oslávili životné jubileum – 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada (8.6.2022)
  Naša záhrada je oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní. Doprajeme si v nej aj kvalitný oddych, ale i množstvo krásnych a zaujímavých aktivít. Jednou z takýchto aktivít je i už tradičné podujatie pod názvom LETU OTVÁRA SA ZÁHRADA, ktorú sme pre našich obyvateľov zorganizovali dňa 8. júna 2022.

 • NAŠE MESTO /projekt/NAŠE MESTO /projekt/ (10.6.2022)
  Domov pri kríži sa už po piatykrát zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. Dňa 10. júna 2022 popoludní prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci – zamestnanci spoločnosti ACCENTURE, s. r. o. v Bratislave, ktorí nám prišli skrášliť, vyčistiť a zlepšiť naše prostredie, predovšetkým záhradu, ktorú naši seniori veľmi obľubujú.

 • Stretnutie s deťmi z MŠ Pri krížiStretnutie s deťmi z MŠ Pri kríži (30.5.2022)
  V mesiaci máj 2022 mali možnosť materské školy, ale i základné školy potešiť srdcia seniorov prostredníctvom projektu „LÁSKA KVITNE V KAŽDOM VEKU“. Naše zariadenie navštívili detičky z MŠ Pri kríži v bratislavskej Dúbravke, ktoré spoločne s pani učiteľkami zapojili fantáziu a do pohľadníc vložili kúsok svojho detského srdiečka formou krásneho obrázku či už nalepeného alebo vlastnoručne nakresleného.

 • Život v domove v čase pandémieŽivot v domove v čase pandémie (6.4.2022)
  Rok 2022 je ešte stále poznačený pandémiou a opatreniami, ktoré nás majú chrániť, z toho dôvodu sme museli pristúpiť k obmedzeniu skupinových aktivít a veľkých kultúrno-spoločenských podujatí.

 • Covid 19Uvoľňovanie opatrení od 14.marca 2022 [PDF, 441 kB] (11.3.2022)
  Vzhľadom k aktuálnej priaznivej situácii v zariadení v súvislosti s ochorením Covid-19 sa k od pondelka 14.marca uvoľňujú ďalšie opatrenia. Bližšie podmienky nájdete v priloženom dokumente.

 • Covid 19Uvoľňovanie niektorých opatrení [PDF, 227 kB] (1.3.2022)
  Vzhľadom k aktuálnej priaznivej situácii v zariadení v súvislosti s ochorením Covid-19 môžete svojho rodinného príslušníka v bytových jednotkách a na lôžkovom oddelení od utorka 1.3.2022 navštíviť. Bližšie podmienky nájdete v priloženom dokumente.

 • Vianoce v DomoveVianoce v Domove (24.12.2021)
  Vianoce. Ten ikonický čas pokoja a pohody, radosti a šťastia. Neexistuje snáď človek, ktorý by sa na tento sviatok netešil. Už len to vedomie, že prichádzajú, dokáže samo o sebe vyčarovať úsmev na tvári mnohým. O ČOM BY VIANOCE MALI BYŤ? O ľuďoch. Vždy to o nich bolo. Bolo to o rodine, bolo to o blízkych. A malo by to byť o nich aj dnes. Mali by byť o vyjadrení vďačnosti, že sa títo ľudia v našich životoch nachádzajú, že sú ich súčasťou.

 • Stretnutie s hudbou a poéziouStretnutie s hudbou a poéziou (30.10.2021)
  Na stretnutie s hudbou a poéziou sa vždy veľmi tešíme. Poézia a hudba patrili vždy k sebe. Človek počúva a pritom môže hudbu preciťovať, od príjemného pocitu, dobrej nálady až k veľkej radosti, môže prežívať rôzne predstavy. 30. októbra 2021 medzi nás zavítali hostia z Prahy - DUO HORAJ.

 • Covid 19Zmena pre návštevy v bytových jednotkách [PDF, 510 kB] (5.11.2021)
  Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemilogockú situáciu a preradením Bratislavy do 1. stupňa ohrozenia podľa Covid automatu bude od 8. novembra 2021 zmena v možnosti návštev obyvateľov v bytových jednotkách Domova pri kríži.

 • Covid 19Zmena pre návštevy na lôžkovom oddelení [PDF, 526 kB] (5.11.2021)
  Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemilogockú situáciu a preradením Bratislavy do 1. stupňa ohrozenia podľa Covid automatu bude od 8. novembra 2021 zmena v možnosti návštev obyvateľov na lôžkovom oddelení Domova pri kríži.

 • BIBLIA – kniha kníhBIBLIA – kniha kníh (20.10.2021)
  Biblia sa pokladá za cenný kultúrno-historický dokument ľudstva. Bibliou sa zaoberajú okrem (kresťanskej teológie) aj vedné disciplíny ako biblická kritika, dejiny literatúry, hebraistika atď. Nie je to len kniha, je to kultúra, literárny žáner i história Izraela. Bola preložená do viac ako 2 000 jazykov a je jednou z najpredávanejších kníh na svete.

 • Slávnostný koncert pri príležitosti mesiaca október – Mesiac úcty k staršímSlávnostný koncert pri príležitosti mesiaca október – Mesiac úcty k starším (15.10.2021)
  Mesiac október by mal byť pre náš všetkých pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote.

 • očkovanieInformácia pre rodinných príslušníkov o 3. dávke očkovania [PDF, 507 kB] (11.10.2021)
  Tretia dávka je určená pre ľudí, ktorí už majú prvé dve dávky vakcíny a sú minimálne 6 mesiacov po druhej dávke. Tretia dávka vakcíny posilňuje imunitu, znižuje riziko nákazy a riziko ťažkého priebehu ochorenia v nemocnici a človek je po podaní tretej dávky aj dlhšie chránený.

 • Seniori, pozor na podvodníkov!Seniori, pozor na podvodníkov! (8.2.2022)
  SENIORI POZOR – nestaňte sa obeťou zlodejov a podvodníkov, pri komunikácii s cudzími osobami buďte opatrní, hlavne tými, ktorých nepoznáte a volajú vám ako vaši príbuzní, ako lekári, či vnuci a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely. To sú indície, ktoré polícia opakovane zaznamenáva ako trestnú činnosť páchanú na senioroch. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť a nepoučiteľnosť stávajú často obeťami podvodov a krádeží.

 • Jesenné aranžovanieJesenné aranžovanie (20.9.2021)
  V septembri odovzdáva leto vládu čarokrásnej jeseni. Pre niekoho je to jedno z najromantickejších ročných období. Vychutnali sme si aj s našimi obyvateľmi farebnosť jesennej prírody a vytvorili si originálne dekorácie do našich priestorov.

 • Divadelné predstavenie – ZOZNAMKADivadelné predstavenie – ZOZNAMKA (21.9.2021)
  21. septembra 2021 prišli do nášho zariadenia 2 skvelí improvizátori, slovenskí herci OĽGA BELEŠOVÁ a ROMAN POMAJBO. Pripravili si pre nás divadelnú show pod názvom ZOZNAMKA.

 • Vinobranie spojené s 30. výročím vzniku DOMOVA PRI KRÍŽIVinobranie spojené s 30. výročím vzniku DOMOVA PRI KRÍŽI (1.10.2021)
  DOMOV PRI KRÍŽI – je zariadenie pre seniorov, ktoré vzniklo v roku 1991. Tento rok sme oslavovali a pripomenuli si jeho 30. výročie. Poskytovanie kvalitných sociálnych služieb a profesionalita zamestnancov je hlavným poslaním našej práce. Dôraz kladieme na vytváranie sociálnej istoty našich obyvateľov, nediskriminačný prístup k nim a rešpektovanie ich ľudských práv a dôstojnosti.

 • Zábavu a šport – to máme radiZábavu a šport – to máme radi (20.8.2021)
  Zábava je využitie času na účel, ktorého zmyslom je zabaviť alebo odreagovať sa. Za zábavu je možné považovať veľa aktivít a preto aj my sme pre našich obyvateľov pripravili zaujímavé dopoludnie, ktoré sa nieslo v znamení športu, vedomostných kvízov, hádaniek, ale i spevu.

 • Muzikálové dopoludnieMuzikálové dopoludnie (20.8.2021)
  Čo je muzikál? Muzikál je dramatický žáner, ktorý spája literatúru, hudbu a tanec. Pozostáva z piesní, tanca, zábavnej hudby, ale čerpá aj z folklóru. Muzikál vznikol v 20. rokoch 20. storočia. Jeho kolískou bola Amerika. Od roku 1950 sa začal šíriť aj v Európe.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada (12.7.2021)
  Tento rok, i keď ešte stále je pandémia, sme mohli zrealizovať našu obľúbenú aktivitu LETU OTVÁRA SA ZÁHRADA, pretože letný mesiac júl 2021 nám v súvislosti s COVID-automatom a jeho opatreniami dovoľuje stretávať sa.

 • Záhrada po zimeZáhrada po zime je vynovená (31.3.2021)
  Po zime si každá záhrada vyžaduje trochu starostlivosti. V zime obvykle pôsobia záhrady pochmúrne a menej príťažlivo. Chýba im svieža zeleň a farebnosť, ktorá je pre netypická počas sezóny. Stačí často veľmi málo a záhrada sa premení na oveľa viac zaujímavé miesto. Dokonca aj počas najchladnejších dní v roku. Všetko si však treba vopred naplánovať, alebo myslieť na tieto netradičné zimné ozvláštnenia.

 • očkovanieStav očkovania v zariadení [PDF, 454 kB] (6.7.2021)
  Prehľadné grafy - stav očkovania ku dňu 2. júla 2021 v zariadení Domov pri kríži.

 • Covid 19Uvoľňovanie opatrení v zariadení [PDF, 203 kB] (31.5.2021)
  S účinnosťou od 1.6.2021 sa umožňujú návštevy obyvateľov na izbách v čase medzi 7:00 - 20:00 hod. neobmedzene. Bližšie informácie v priloženom dokumente.

 • ockovanie v DomoveOčkovanie proti ochoreniu COVID-19 (19.4.2021)
  Seniori patria medzi rizikovú skupinu a najviac ohrozenú časť bežnej populácie, preto očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v ich prípade je nesmierne dôležitým krokom.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 427 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 18  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies