Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 417 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 17  ďalšia stránka >
 
 • Lístok do nebaLístok do neba (22.9.2022)
  Spojenie slova a hudby patrí k najprirodzenejším a najfrekventovanejším podobám umeleckého stvárnenia. Človek počúva a pritom môže hudbu a básne preciťovať, od príjemného pocitu, dobrej nálady až k veľkej radosti, môže prežívať rôzne predstavy od konkrétnych, spomienkových až k neskutočným.

 • VinobranieVinobranie (7.9.2022)
  K septembru patrí tradične aj Vinobranie. My sme tiež chceli zažiť tú pravú atmosféru začiatku jesene a zorganizovali sme pre našich obyvateľov vinobranie, na ktorom nechýbala dobrá hudba v podaní hudobnej skupiny Charlie´s Duo, plnených lokší a dobrého hrozna.

 • Covid 19Oznam pre návštevy [PDF, 129 kB] (22.9.2022)
  Od 21. septembra 2022 je lôžkové oddelenie Domova pri kríži sprístupnené pre návštevy. Nosenie respirátora je povinné v celom zariadení.

 • Covid 19Pravidlá pre návštevy [PDF, 721 kB] (5.9.2022)
  Z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 u obyvateľov sa odo dňa 5.septembra 2022 uzatvára lôžkové oddelenie pre všetky návštevy až do odvolania.

 • Zabavme sa spoločne v záhrade – zábavné štvrtkyZabavme sa spoločne v záhrade – zábavné štvrtky (7.8.2022)
  Ničnerobenie a nuda napomáhajú k zhoršovaniu chorôb u starších ľudí. Ľudia všetkých vekových kategórií by mali tráviť čas zmysluplne, a to sa týka aj starších ľudí. Hoci ich možnosti môžu byť kvôli fyzickým aj psychickým ochoreniam obmedzené, s trochou predstavivosti sa vždy dajú nájsť nejaké aktivity. Nuda a ničnerobenie vyvolávajú zlú náladu a podráždenosť.

 • Jazda vláčikom BlaváčikomJazda vláčikom Blaváčikom (10.8.2022)
  Čo zaujímavé ešte pripraviť pre našich seniorov, pokiaľ je krásne letné počasie? Porozmýšľali sme a napadlo nás, že by sme im mohli spríjemniť letné dopoludnie jazdou na vláčiku Blaváčiku a ukázať, čo všetko sa v Bratislave za posledné obdobie zmenilo, prípadne niektorým, ktorý nepoznajú Bratislavu ukázať, aké zaujímavosti sa tu nachádzajú.

 • Zaspomínajme si na staré filmové melódieZaspomínajme si na staré filmové melódie (3.8.2022)
  Hudba je súčasťou každého filmu. Vyvoláva emócie, ktoré sú pre dobrý príbeh veľmi potrebné. Traduje sa, že ak ju nevnímame, je geniálna. Film a hudba, to sú aspekty, ktoré k sebe patria. Takmer každý nezabudnuteľný film disponoval nezabudnuteľnou hudbou a my sme sa dnes pozreli prostredníctvom magnetofónu i zaujímavého čítania na skladby z filmov, ktoré v nás niečo zanechali.

 • Stretnutie pri hudbeStretnutie pri hudbe (27.7.2022)
  27. júla 2022 bol krásny slnečný deň a preto sme ho využili opäť na posedenie pri hudbe. Naši seniori sa usadili pekne v chládku, aby melódie nielen počúvali, ale kto chcel si mohol aj zatancovať a zaspievať spolu s naším hudobným hosťom Romanom.

 • Zabavme sa spoločne v záhradeZabavme sa spoločne v záhrade (21.7.2022)
  Ničnerobenie a nuda napomáhajú k zhoršovaniu chorôb u starších ľudí. Ľudia všetkých vekových kategórií by mali tráviť čas zmysluplne, a to sa týka aj starších ľudí. Hoci ich možnosti môžu byť kvôli fyzickým aj psychickým ochoreniam obmedzené, s trochou predstavivosti sa vždy dajú nájsť nejaké aktivity. Nuda a ničnerobenie vyvolávajú zlú náladu a podráždenosť.

 • Zábavné športové dopoludnieZábavné športové dopoludnie (13.7.2022)
  Hýbať sa treba celý život a nielen vtedy, keď musíme. Pravidelnou a správne zvolenou formou pohybu navyše možno predchádzať mnohým fyzickým i psychickým problémom. Seniori spolu so sociálnymi pracovníčkami a fyzioterapeutom spojili šport so zábavou a vrátili sa na chvíľu do detských čias, keď sa takto hrávali s priateľmi na uliciach.

 • Stretnutie pri hudbeStretnutie pri hudbe (29.6.2022)
  29. júna 2022 bol krásny slnečný deň a preto sme ho využili na posedenie pri hudbe. Naši seniori sa usadili pekne v chládku, aby melódie nielen počúvali, ale kto chcel si mohol aj zatancovať a zaspievať spolu s naším hudobným hosťom Vladkom.

 • Covid 19Pravidlá pre návštevy [PDF, 842 kB] (2.8.2022)
  Od 2.augusta 2022 platia pre návštevy na lôžkovom oddelení nové podmienky. Viac informácií nájdete v priloženom liste pre rodinných príslušníkov.

 • Covid 19Zákaz návštev na lôžkovom oddelení od 26.7.2022 [PDF, 293 kB] (26.7.2022)
  Z dôvodu zistenej nákazy Covid-19 na lôžkovom oddelení sú od 26. júla 2022 zakázané návštevy rodinných príslušníkov. V zariadení boli okamžite prijaté prísne epidemiologické opatrenia.

 • Stretnutie s Marekom RiečanomStretnutie s Marekom Riečanom (23.6.2022)
  23. jún 2022 bol pre našich seniorov veľmi krásny a povzbudzujúci deň, pretože po dlhšom čase sa mohli opäť stretnúť so svojím obľúbeným duchovným pánom Marekom Riečanom, ktorý im rozprával o tom, že život prináša nielen zlé, ale predovšetkým pozitívne správy. Pripomenul im, že sa nesmieme vzdávať, musíme sa snažiť žiť dnešok tak, aby sme boli sami na seba hrdí, spokojní a vyrovnaní s tým, čo život prináša. Stretnutie nám všetkým dalo veľké povzbudenie do ďalšieho života.

 • Najkrajšie veľkonočné vajíčkoNajkrajšie veľkonočné vajíčko (12.4.2022)
  Sú šikovní, kreatívni a umenie je pre nich aj forma terapie. Takýto názor majú na seniorov na odbore sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja a preto pripravili začiatkom apríla pre všetkých prijímateľov sociálnych služieb v kraji súťaž o najkrajšie veľkonočné vajíčko. Prijímatelia sociálnych služieb mali do 12. apríla doručiť vlastnoručne vytvorené veľkonočné vajíčko. Mohlo byť namaľované, upečené, nakreslené, vyšité alebo uháčkované. Podstatné bolo, aby seniori vytvorili vajíčko vlastnými rukami a bolo originálne. Zapojiť sa mohli všetky zariadenia v kraji a spolu prišlo vyše sto výtvorov.

 • kvetyStretnutie jubilantov (15.6.2022)
  Dňa 15. júna 2022 sa v našom zariadení uskutočnilo stretnutie jubilantov, ktoré organizujeme 2x do roka pre tých, ktorí sa v 1. či 2. polroku dožívajú významného životného jubilea. Na toto podujatie boli pozvaní všetci tí jubilanti, ktorí v tomto prvom polroku oslávili životné jubileum – 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada (8.6.2022)
  Naša záhrada je oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní. Doprajeme si v nej aj kvalitný oddych, ale i množstvo krásnych a zaujímavých aktivít. Jednou z takýchto aktivít je i už tradičné podujatie pod názvom LETU OTVÁRA SA ZÁHRADA, ktorú sme pre našich obyvateľov zorganizovali dňa 8. júna 2022.

 • NAŠE MESTO /projekt/NAŠE MESTO /projekt/ (10.6.2022)
  Domov pri kríži sa už po piatykrát zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. Dňa 10. júna 2022 popoludní prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci – zamestnanci spoločnosti ACCENTURE, s. r. o. v Bratislave, ktorí nám prišli skrášliť, vyčistiť a zlepšiť naše prostredie, predovšetkým záhradu, ktorú naši seniori veľmi obľubujú.

 • Stretnutie s deťmi z MŠ Pri krížiStretnutie s deťmi z MŠ Pri kríži (30.5.2022)
  V mesiaci máj 2022 mali možnosť materské školy, ale i základné školy potešiť srdcia seniorov prostredníctvom projektu „LÁSKA KVITNE V KAŽDOM VEKU“. Naše zariadenie navštívili detičky z MŠ Pri kríži v bratislavskej Dúbravke, ktoré spoločne s pani učiteľkami zapojili fantáziu a do pohľadníc vložili kúsok svojho detského srdiečka formou krásneho obrázku či už nalepeného alebo vlastnoručne nakresleného.

 • Život v domove v čase pandémieŽivot v domove v čase pandémie (6.4.2022)
  Rok 2022 je ešte stále poznačený pandémiou a opatreniami, ktoré nás majú chrániť, z toho dôvodu sme museli pristúpiť k obmedzeniu skupinových aktivít a veľkých kultúrno-spoločenských podujatí.

 • Covid 19Uvoľňovanie opatrení od 14.marca 2022 [PDF, 441 kB] (11.3.2022)
  Vzhľadom k aktuálnej priaznivej situácii v zariadení v súvislosti s ochorením Covid-19 sa k od pondelka 14.marca uvoľňujú ďalšie opatrenia. Bližšie podmienky nájdete v priloženom dokumente.

 • Covid 19Uvoľňovanie niektorých opatrení [PDF, 227 kB] (1.3.2022)
  Vzhľadom k aktuálnej priaznivej situácii v zariadení v súvislosti s ochorením Covid-19 môžete svojho rodinného príslušníka v bytových jednotkách a na lôžkovom oddelení od utorka 1.3.2022 navštíviť. Bližšie podmienky nájdete v priloženom dokumente.

 • Vianoce v DomoveVianoce v Domove (24.12.2021)
  Vianoce. Ten ikonický čas pokoja a pohody, radosti a šťastia. Neexistuje snáď človek, ktorý by sa na tento sviatok netešil. Už len to vedomie, že prichádzajú, dokáže samo o sebe vyčarovať úsmev na tvári mnohým. O ČOM BY VIANOCE MALI BYŤ? O ľuďoch. Vždy to o nich bolo. Bolo to o rodine, bolo to o blízkych. A malo by to byť o nich aj dnes. Mali by byť o vyjadrení vďačnosti, že sa títo ľudia v našich životoch nachádzajú, že sú ich súčasťou.

 • Stretnutie s hudbou a poéziouStretnutie s hudbou a poéziou (30.10.2021)
  Na stretnutie s hudbou a poéziou sa vždy veľmi tešíme. Poézia a hudba patrili vždy k sebe. Človek počúva a pritom môže hudbu preciťovať, od príjemného pocitu, dobrej nálady až k veľkej radosti, môže prežívať rôzne predstavy. 30. októbra 2021 medzi nás zavítali hostia z Prahy - DUO HORAJ.

 • Covid 19Zmena pre návštevy v bytových jednotkách [PDF, 510 kB] (5.11.2021)
  Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemilogockú situáciu a preradením Bratislavy do 1. stupňa ohrozenia podľa Covid automatu bude od 8. novembra 2021 zmena v možnosti návštev obyvateľov v bytových jednotkách Domova pri kríži.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 417 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 17  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies