Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 417 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 17  ďalšia stránka >
 
 • Covid 19Uvoľnenie niektorých opatrení [PDF, 291 kB] (23.7.2020)
  Na základe priaznivého vývoja epidemiologickej situácie na území Slovenska, Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy pristupuje k uvoľneniu obmedzených návštev na lôžkovom oddelení v zariadení pre seniorov Domov pri kríži s platnosťou od piatka 24. júla 2020. Presné časy a podmienky návštev je potrebné dohodnúť vopred.

 • Covid 19Informácia o aktuálnom dianí a zavedených opatreniach v Domove pri kríži [PDF, 285 kB] (15.7.2020)
  Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v súvislosti so zvýšeným výskytom ochorenia COVID-19 sa od 15.júla v Domove pri kríži zavádzajú nové opatrenia, medzi ktoré patrí zákaz návštev obyvateľov, ktorí sú umiestnení na lôžkovom oddelení.

 • Covid 19List príbuzným obyvateľov zariadení pre seniorov [PDF, 574 kB] (15.7.2020)
  List riaditeľa Magistrátu Hl. mesta SR Bratislavy pre príbuzných a priateľov klientov zariadení pre seniorov v Bratislave o opätovnom zavádzaní opatrení z dôvodu koronavírusu.

 • Covid 19List pre obyvateľov zariadení pre seniorov [PDF, 656 kB] (15.7.2020)
  List riaditeľa Magistrátu Hl. mesta SR Bratislavy pre klientov zariadení pre seniorov v Bratislave o opätovnom zavádzaní opatrení, týkajúci sa najmä ležiacich obyvateľov.

 • Covid 19Štvrtá fáza uvoľňovania opatrení [PDF, 258 kB] (22.6.2020)
  Od utorka 23.júna 2020 sa začína ďalšia - štvrtá fáza uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19. Povolené budú návštevy všetkých obyvateľov zariadenia na ich izbách pri dodržaní hygienicko-epidemiologických opatrení.

 • Covid 19Tretia fáza uvoľňovania opatrení [PDF, 243 kB] (15.6.2020)
  Od utorka 16.júna 2020 sa začína tretia fáza uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19. Podrobnosti, nielen o návštevách príbuzných v zariadení, nájdete v priloženom dokumente.

 • Covid 19Druhá fáza uvoľňovania opatrení [PDF, 220 kB] (9.6.2020)
  Dňom 9.júna 2020 sa začína druhá fáza uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19. Súčasťou tejto fázy je aj možnosť návštev príbuzných aj na izbách, ak obyvateľ izbu obýva sám.

 • Covid 19Prvá fáza uvoľňovania opatrení [PDF, 448 kB] (4.6.2020)
  Na základe Plánu uvoľňovania opatrení v sociálnych službách v súvislosti s ochorením COVID-19, ktorý vydalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, postupne pristupujeme k uvoľneniu opatrení, ktoré sú rozdelené do štyroch fáz. Dňom 4.júna začína prvá fáza postupného uvoľňovania opatrení v Domove pri kríži.

 • Covid 19Krízový plán [PDF, 1,4 MB] (28.9.2020)
  Dokument postupu k riešeniu udalosti výskytu infekčného ochorenia COVID-19. Aktuálny Krízový plán, platný od 28.9.2020 nahrádza Krízový plán zo dňa 6.5.2020.

 • senior a rúškaSeniori a nosenie rúšok (17.4.2020)
  Čo je pri nosení a manipulácii s rúškom kľúčové? To už všetci vieme a vedia to aj naši seniori v zariadení. Boli všetci poučení a sú si vedomí i toho, že rúško má chrániť nielen jeho, ale i okolie. Sú zodpovední a rúško nosia. Zvykli si už na to, že nosiť ochranné rúška, ktoré zakrývajú nos a ústa je momentálne povinnosťou nielen každého seniora, ale nás všetkých.

 • Covid 19Psychická podpora pre obyvateľov (18.4.2020)
  V záujme ochrany našich obyvateľov máme na pamäti aj ich duševné zdravie a psychickú pohodu, ku každému obyvateľovi pristupujeme individuálne a s pochopením, majú k dispozícii prostredníctvom nástenky, ale i tlačených letáčikov všetky dôležité informácie, predovšetkým opatrenia, postupy a odporúčania vo forme bulletinu, ako aj psychologičku, ktorá svojimi dobrými radami pomáha všetkým zvládať súčasnú situáciu.

 • Covid 19Opatrenia, postupy a odporúčania pre obyvateľov Domova pri kríži [PDF, 225 kB] (19.4.2020)
  Manuál pre predchádzanie vzniku a šírenia ochorenia COVID 19 pre všetkých obyvateľov a zamestnancov Domova pri kríži.

 • Janka DudoňováPríhovor riaditeľky obyvateľom [PDF, 1,1 MB] (20.4.2020)
  Pani riaditeľka, Mgr. Janka Dudoňová v príhovore k obyvateľom ďakuje za spoluprácu a trpezlivosť zamestnancom aj obyvateľom v tejto náročnej dobe, je presvedčená, že spoločne to všetci zvládneme. "Buďme k sebe láskaví a podporujme sa navzájom, aby sme toto náročné obdobie zvládli s úctou jeden voči druhému"

 • Covid 19Informácie pre rodinných príslušníkov [PDF, 1 MB] (21.4.2020)
  Vedenie zariadenia prijalo hygienické, prevádzkové a personálne opatrenia na ochranu zdravia obyvateľov a zamestnancov aby aj naďalej mohla byť poskytovaná komplexná starostlivosť v našom zariadení.

 • Matúš ValloPoďakovanie primátora Matúša Valla (22.4.2020)
  Primátor Bratislavy Matúš Vallo poďakoval všetkým pracovníkom Domovov seniorov za obetavú starostlivosť o obyvateľov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou v čase pandémie.

 • Zábavné dopoludnie s firmou HenkelZábavné dopoludnie s firmou Henkel (22.2.2020)
  Firma HENKEL SLOVENSKO spolupracuje s naším zariadením už piaty rok. Je to spolupráca, ktorá fantasticky funguje a ktorá pravidelne vysiela svojich dobrovoľníkov k nám, aby pobavili našich seniorov a strávili s nimi zaujímavé dopoludnie. Seniori sa vždy veľmi tešia týmto stretnutiam, pretože sú veľmi zábavné, radostné a plné zaujímavých prekvapení.

 • Fašiangová veselicaFašiangová veselica (12.2.2020)
  Tak ako každý rok vo februári, aj tento rok sme dňa 12. februára 2020 zorganizovali fašiangovú veselicu pre našich seniorov. Fašiangy - najveselšie zvyky počas roka majú pôvod v predkresťanskom období a patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari. V minulosti ako aj dnes sú obdobím veselosti a hodovania, vyvrcholením ktorého je fašiangová zábava.

 • Stretnutie s poéziou a prózouStretnutie s poéziou a prózou (7.2.2020)
  Dňa 7. februára 2020 sme zorganizovali poetické dopoludnie so zaujímavými ľuďmi. Boli to spisovatelia, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú písaniu poézie a prózy. Bolo ich 7, v úvode sa každý z nich v krátkosti predstavil a potom postupne každý z nich predstavil aj svoju tvorbu. Bolo to veľmi zaujímavé počúvanie, ktoré zaujalo všetkých prítomných seniorov.

 • Filmové dopoludnie pre seniorov a deti z centra FortunáčikFilmové dopoludnie pre seniorov a deti z centra Fortunáčik (3.2.2020)
  Deti z nízkoprahového centra FORTUNÁČIK k nám opäť zavítali aj tento rok. Pripravili sme pre nich zaujímavé filmové dopoludnie, na ktoré sa tešili spoločne s našimi seniormi. Premietali sme krásny dokumentárny film o živote tuleňov. Po ukončení premietania sa deti rozhodli namaľovať nám na výkresy to, čo práve videli na filmovom plátne.

 • Ježiš Kristus - osobnosť, ktorá zmenila svetJežiš Kristus - osobnosť, ktorá zmenila svet (28.1.2020)
  NA SVETE je veľa slávnych ľudí. Niektorí sú známi vo svojej komunite, vo svojom meste či vo svojej krajine. Iných poznajú ľudia na celom svete. No ak aj poznáte meno nejakého slávneho človeka, ešte to neznamená, že ho naozaj poznáte.

 • VEOLIA potešila našich seniorovVEOLIA potešila našich seniorov (31.12.2019)
  Vianoce sú časom, kedy by mal každý človek cítiť, že nie je na svete sám. V tomto období chceme potešiť nielen svojich blízkych, ale veľakrát aj iných ľudí, osamelých ľudí, či deti v detských domovoch. Vianočné dávanie darčekov je nádhernou skúsenosťou a zážitkom. Naše zariadenie Domov pri kríži malo možnosť obdarovať seniorov darčekmi vďaka darcovskej podpore spoločnosti VEOLIA Energia, ktorá túto aktivitu vníma ako samozrejmú súčasť svojej firemnej kultúry.

 • Vianočný koncertVianočný koncert (18.12.2019)
  Ku vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 18. decembra 2019. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá.

 • VianocePríbeh Vianoc (12.12.2019)
  VIANOCE - to sú chvíle, v ktorých si uvedomujeme veľkosť ich poslania, ktoré sa tu formuje. Boli to Vianoce duchovné, Vianoce nádeje, kde sa rodí niečo nové, krásne.

 • Adventné stretnutie s dobrovoľníkmi z DM–DROGÉRIE MARKTAdventné stretnutie s dobrovoľníkmi z DM–DROGÉRIE MARKT (10.12.2019)
  Popoludnie v utorok 10. decembra 2019 patrilo našim seniorom a dobrovoľníkom z DM-Drogérii Markt. Spolupracujeme s nimi už dva roky a preto sme boli veľmi radi, že si našli čas aj v tomto krásnom adventnom období a prišli sa s nami porozprávať, zahrať si spoločenské hry, či zaspievať.

 • Mikuláš navštívil aj násMikuláš navštívil aj nás (6.12.2019)
  Tešia sa na neho tisíce detí, no nielen oni. Svojich oduševnených priaznivcov má určite aj medzi seniormi. Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň – 6. decembra. Mikuláš je historickou postavou, ktorú uctievajú ľudia po celom svete. Bol to ľudomil a všetok svoj majetok rozdal biednym ľuďom, sirotám a chudobným deťom. A práve vďaka tomuto jeho počinu vznikol zvyk obdarúvať každý rok v tento deň deti, ale i dospelých darčekmi.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 417 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 17  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies