Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 427 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 18  ďalšia stránka >
 
 • Zábavné dopoludnie s firmou HenkelZábavné dopoludnie s firmou Henkel (22.2.2020)
  Firma HENKEL SLOVENSKO spolupracuje s naším zariadením už piaty rok. Je to spolupráca, ktorá fantasticky funguje a ktorá pravidelne vysiela svojich dobrovoľníkov k nám, aby pobavili našich seniorov a strávili s nimi zaujímavé dopoludnie. Seniori sa vždy veľmi tešia týmto stretnutiam, pretože sú veľmi zábavné, radostné a plné zaujímavých prekvapení.

 • Fašiangová veselicaFašiangová veselica (12.2.2020)
  Tak ako každý rok vo februári, aj tento rok sme dňa 12. februára 2020 zorganizovali fašiangovú veselicu pre našich seniorov. Fašiangy - najveselšie zvyky počas roka majú pôvod v predkresťanskom období a patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari. V minulosti ako aj dnes sú obdobím veselosti a hodovania, vyvrcholením ktorého je fašiangová zábava.

 • Stretnutie s poéziou a prózouStretnutie s poéziou a prózou (7.2.2020)
  Dňa 7. februára 2020 sme zorganizovali poetické dopoludnie so zaujímavými ľuďmi. Boli to spisovatelia, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú písaniu poézie a prózy. Bolo ich 7, v úvode sa každý z nich v krátkosti predstavil a potom postupne každý z nich predstavil aj svoju tvorbu. Bolo to veľmi zaujímavé počúvanie, ktoré zaujalo všetkých prítomných seniorov.

 • Filmové dopoludnie pre seniorov a deti z centra FortunáčikFilmové dopoludnie pre seniorov a deti z centra Fortunáčik (3.2.2020)
  Deti z nízkoprahového centra FORTUNÁČIK k nám opäť zavítali aj tento rok. Pripravili sme pre nich zaujímavé filmové dopoludnie, na ktoré sa tešili spoločne s našimi seniormi. Premietali sme krásny dokumentárny film o živote tuleňov. Po ukončení premietania sa deti rozhodli namaľovať nám na výkresy to, čo práve videli na filmovom plátne.

 • Ježiš Kristus - osobnosť, ktorá zmenila svetJežiš Kristus - osobnosť, ktorá zmenila svet (28.1.2020)
  NA SVETE je veľa slávnych ľudí. Niektorí sú známi vo svojej komunite, vo svojom meste či vo svojej krajine. Iných poznajú ľudia na celom svete. No ak aj poznáte meno nejakého slávneho človeka, ešte to neznamená, že ho naozaj poznáte.

 • VEOLIA potešila našich seniorovVEOLIA potešila našich seniorov (31.12.2019)
  Vianoce sú časom, kedy by mal každý človek cítiť, že nie je na svete sám. V tomto období chceme potešiť nielen svojich blízkych, ale veľakrát aj iných ľudí, osamelých ľudí, či deti v detských domovoch. Vianočné dávanie darčekov je nádhernou skúsenosťou a zážitkom. Naše zariadenie Domov pri kríži malo možnosť obdarovať seniorov darčekmi vďaka darcovskej podpore spoločnosti VEOLIA Energia, ktorá túto aktivitu vníma ako samozrejmú súčasť svojej firemnej kultúry.

 • Vianočný koncertVianočný koncert (18.12.2019)
  Ku vianočnému času patria aj vianočné koncerty a tento rok bol opäť aj v našom zariadení dňa 18. decembra 2019. Hudobná nádielka bola naozaj štedrá.

 • VianocePríbeh Vianoc (12.12.2019)
  VIANOCE - to sú chvíle, v ktorých si uvedomujeme veľkosť ich poslania, ktoré sa tu formuje. Boli to Vianoce duchovné, Vianoce nádeje, kde sa rodí niečo nové, krásne.

 • Adventné stretnutie s dobrovoľníkmi z DM–DROGÉRIE MARKTAdventné stretnutie s dobrovoľníkmi z DM–DROGÉRIE MARKT (10.12.2019)
  Popoludnie v utorok 10. decembra 2019 patrilo našim seniorom a dobrovoľníkom z DM-Drogérii Markt. Spolupracujeme s nimi už dva roky a preto sme boli veľmi radi, že si našli čas aj v tomto krásnom adventnom období a prišli sa s nami porozprávať, zahrať si spoločenské hry, či zaspievať.

 • Mikuláš navštívil aj násMikuláš navštívil aj nás (6.12.2019)
  Tešia sa na neho tisíce detí, no nielen oni. Svojich oduševnených priaznivcov má určite aj medzi seniormi. Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň – 6. decembra. Mikuláš je historickou postavou, ktorú uctievajú ľudia po celom svete. Bol to ľudomil a všetok svoj majetok rozdal biednym ľuďom, sirotám a chudobným deťom. A práve vďaka tomuto jeho počinu vznikol zvyk obdarúvať každý rok v tento deň deti, ale i dospelých darčekmi.

 • Mikulášske stretnutie s dúbravskými hokejistamiMikulášske stretnutie s dúbravskými hokejistami (4.12.2019)
  Seniorov z Domova pri kríži prišli v rámci krásneho adventného obdobia a Mikuláša pozdraviť mladí nádejní hokejisti z hokejové klubu HOBA z bratislavskej Dúbravky. Návšteve hokejistov sme sa veľmi potešili, 4. decembra bola pre našich seniorov taká neobyčajná streda. Bolo ich veľa, prišli spoločne s trénermi a vedúcim klubu pánom Semančíkom. Spoločne s nimi prišiel i pán starosta MČ Dúbravka pán Zaťovič s manželkou.

 • „Poďme sa spoločne zabávať“„Poďme sa spoločne zabávať“ (31.10.2019)
  POĎME SA SPOLOČNE ZABÁVAŤ to bol názov ďalšieho, v poradí tento rok už 3. spoločného stretnutia, ktoré sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave. Naším cieľom je zmysluplné využívanie voľnočasových aktivít pre deti a seniorov, zamerané na rozvoj sociálnych zručností a komunikácie.

 • Zábavné popoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel SlovenskoZábavné popoludnie s dobrovoľníkmi spoločnosti Henkel Slovensko (30.11.2019)
  Neubehol ani mesiac a už nás opäť navštívili dobrovoľníčky zo spoločnosti HENKEL. V sobotu 30. novembra 2019 sa seniori zišli vo veľkom počte v jedálni, aby sa spoločne zabavili.

 • BIS logoStretnutie so zahraničnými študentami (20.11.2019)
  Dňa 20. novembra 2019 sme v našom zariadení privítali 8 zahraničných študentov z British International School. Prišli v sprievode svojej pani učiteľky, ktorá je pôvodom z USA.

 • Spomienky na starú BratislavuSpomienky na starú Bratislavu (29.11.2019)
  Bratislava bývala krásne mesto, bohužiaľ o svoju krásu prišla neľútostným búraním. O to vzácnejšie sú fotografie, knihy či pohľadnice, zachytávajúce jej starú, už neexistujúcu tvár.

 • Katarínska zábavaKatarínska zábava (27.11.2019)
  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme pre našich obyvateľov pripravili KATARÍNSKU ZÁBAVU. Uskutočnila sa dňa 27. novembra 2019 popoludní. Do tanca, ale i na počúvanie nám hral skvelý hudobník Roman Omachel z Nitry, ktorého pesničky sme si nielen spoločne s ním zaspievali, ale i zatancovali.

 • Stretnutie s dobrovoľníkmi so spoločnosti ACCENTUREStretnutie s dobrovoľníkmi so spoločnosti ACCENTURE (23.11.2019)
  Mesiac november priniesol seniorom opäť stretnutie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti ACCENTURE. Dobrovoľníci nesklamali ani v tento deň, 23. novembra 2019, pretože prišli maximálne pripravení.

 • Stretnutie jubilantovStretnutie jubilantov (14.11.2019)
  Dňa 14. novembra 2019 sa zaplnila obyvateľmi nášho zariadenia jedáleň, pretože sme pozvali na stretnutie všetkých tých, ktorí v 2. polroku 2019 oslávili svoje životné jubileá 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov. .

 • Človek človeku priateľomČlovek človeku priateľom (12.11.2019)
  Niekedy sa človek nad niektorými vecami ani nepozastaví. Zamyslí sa nad nimi, až keď k tomu dostane impulz…

 • Mesiac úcty k staršímMesiac úcty k starším (30.10.2019)
  Symbolika jesene je tradične spojená so seniormi a október ako mesiac úcty k starším si pripomíname už takmer 3 desaťročia. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším.

 • Stretnutie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti HenkelStretnutie s dobrovoľníkmi zo spoločnosti Henkel (5.10.2019)
  Aj v II. polroku roku 2019 pokračuje osvedčená spolupráca s firmou Henkel. Dňa 5. októbra 2019 do nášho zariadenia opäť zavítali dobrovoľníčky z tejto spoločnosti, Veronika, Beátka a Martinka. Pre obyvateľov, ktorí prišli v hojnom počte, pripravili vedomostné kvízy.

 • Príbeh JozefaPríbeh Jozefa (8.10.2019)
  Rozpoviem Vám jeden nádherný starozákonný príbeh vernosti. Je ich tam veľa. Sú fascinujúce a strhujúce. Ešte stále, aj dnes. Jednoducho nestarnú. Chceš ostať mladým? Pozývam Ťa k tomu. Čítaj! Toto je jeden z nich.

 • Spomienky na starú BratislavuSpomienky na starú Bratislavu (30.9.2019)
  Bratislava patrí k najmladším hlavným mestám Európy a pritom k mestám s bohatou históriou siahajúcou k dobám spred dvetisíc rokov. Poloha mesta v samotnom srdci Európy na brehu rieky Dunaj predurčila Bratislavu, aby sa stala križovatkou a cieľom obchodných ciest, strediskom mnohých kultúr. Prvé stopy po trvalom osídlení sa viažu k mladšej dobe kamennej.

 • Využívanie informačných technológií pre vlastnú potrebuVyužívanie informačných technológií pre vlastnú potrebu (20.9.2019)
  Naše zariadenie sa dňa 18. septembra 2019 zapojilo do projektu „TRH DOBROVOĽNÍCTVA“, ktoré organizovalo Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Je to kampaň, ktorou BDC propaguje dobrovoľníctvo a motivuje ľudí z rôznych firiem a spoločností k dobrovoľníckej práci s deťmi, mládežou alebo seniormi.

 • VinobranieVinobranie (14.9.2019)
  Vinobranie predstavuje obdobie medzi zberom na poliach a jesennou výsadbou. V krajoch, kde boli vinohrady, patrilo vinobranie k najväčším sviatkom v roku – spravidla vtedy, keď bola úroda vína obzvlášť dobrá. Vinobranie je zber hrozna, spravidla zakončený slávnosťou. Na Slovensku sa hrozno oberá v septembri a októbri, veľmi málokedy aj koncom augusta; výbery a ľadové vína sa môžu oberať aj v novembri a decembri.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 427 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 18  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies