Orientačná ponuka


Domov pri kríži
 
 


Cesta: Titulka

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)...(Rozšírené vyhľadávanie)

 

Zo života seniorov

foto
 
 
 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 427 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 18  ďalšia stránka >
 
 • Spomíname na letoSpomíname na leto (12.9.2019)
  Jemne pofukujúci vetrík, lesknúca sa rosa v tráve, slnko vystupujúce vysoko na oblohu, kŕdeľ lastovičiek poletujúcich sem a tam - typické znaky leta. Je to aj čas dovoleniek, teplé počasie. Leto je ročné obdobie, na ktoré sa asi najviac tešíme.

 • Zábavné dopoludnie s deťmi z centra FortunáčikZábavné dopoludnie s deťmi z centra Fortunáčik (6.8.2019)
  Počas letných prázdni v júli, dňa 25.júla 2019 sme sa aj tento rok stretli s deťmi z centra FORTUNÁČIK. Naším cieľom bolo zmysluplné využívanie voľno časových aktivít pre deti a seniorov, zamerané na rozvoj sociálnych zručností a komunikácie.

 • Zábavné stretnutie s dobrovoľníkmiZábavné stretnutie s dobrovoľníkmi (31.7.2019)
  Projekt Naše mesto, do ktorého sa zapájame už niekoľko rokov nám tento rok priniesol svoje ovocie a to v podobe dobrovoľníkov, s ktorými sme sa tak veľmi spriatelili, že nás od mája navštevujú pravidelne vždy niektorú sobotu. Sú to milé dámy zo spoločnosti ACCENTURE, ktoré si pre našich seniorov pripravia vždy niečo zaujímavé v podobe kvízov, súťaží, hier, za ktoré ich vždy čakajú aj malé darčeky.

 • Radosť a jej prežívanieRadosť a jej prežívanie (20.7.2019)
  Láska, prajnosť, úprimnosť sú vlastnosti, ktorými nikomu neublížime. Všetko to najvzácnejšie, čo môžeme druhým rozdávať a nepotrebujeme byť na to bohatí, sú práve momenty, v ktorých prejavíme o druhého úprimný záujem.

 • Vyhliadková jazda vláčikom BlaváčikomVyhliadková jazda vláčikom Blaváčikom historickou časťou Bratislavy (15.7.2019)
  Vláčik BLAVÁČIK je ideálny darček pre seniorov. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý oceňujú predovšetkým seniori s obmedzenou hybnosťou. Vláčik jazdí za každého počasia, pretože okrem príjemného sedenia má aj pevnú strechu.

 • Športové hryŠportové hry –seniori – deti z Detského domova Podunajské Biskupice (6.7.2019)
  Dňa 27.júna 2019 sme organizovali X. ročník športových hier v našom zariadení a súčasne je to aj VIII. ročník športových hier seniori - deti z Detského domova v Bratislave.

 • Letu otvára sa záhradaLetu otvára sa záhrada (1.7.2019)
  Naša záhrada je oázou oddychu a priestorom, kde dokážeme načerpať novú silu a energiu do ďalších všedných dní. Doprajeme si v nej aj kvalitný oddych, ale i množstvo krásnych a zaujímavých aktivít.

 • Nezvyčajný sen BabylonuNezvyčajný sen Babylonu (11.6.2019)
  Babylon, veľké a bohaté mesto, ležalo na území dnešného Iraku. Vzniklo okolo r. 2300 pred Kr. a prekvitalo viac než 2000 rokov. Mesto Babylon vynikalo mocou a krásnou architektúrou. Názov mesta zodpovedá pomenovaniu "Božia brána". Babylon bol zároveň aj najväčším náboženským centrom.

 • Kadernícke a vizážistické popoludnie v DomoveKadernícke a vizážistické popoludnie v Domove (10.6.2019)
  Aj tento rok pokračuje spolupráca so Strednou odbornou školou kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej ulici v Bratislave. Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky pripravuje a vychováva dievčatá aj chlapcov pre zaujímavé profesie podľa nových školských vzdelávacích programov, a to študijný odbor kaderník – vizážista a učebný odbor kaderník.

 • Naše mesto – SRDCE NA DLANI (projekt)Naše mesto – SRDCE NA DLANI (projekt) (8.6.2019)
  Domov pri kríži sa zapojil do projektu NAŠE MESTO, ktorý organizovala nadácia PONTIS. Dňa 08. júna 2019 dopoludnia prišli do nášho zariadenia dobrovoľníci – zamestnanci spoločnosti ACCENTURE, s. r. o. v Bratislave a dobrovoľníci z verejnosti, ktorí sa zmenili na pomocníkov pre seniorov.

 • Výlet do LednícVýlet do Ledníc (5.6.2019)
  Tak ako každý rok aj tento sme pre našich obyvateľov pripravili celodenný výlet na Moravu do Ledníc. Najväčším lákadlom moravskej obce Lednice je Lednický zámok s rozľahlým parkom.

 • Stretnutie jubilantovStretnutie jubilantov (15.5.2019)
  Dňa 15. mája 2019 sa zaplnila obyvateľmi nášho zariadenia jedáleň, pretože sme pozvali na stretnutie všetkých tých, ktorí v 1. polroku 2019 oslávili svoje životné jubileá 70, 75, 80, 85, 90 a 95 rokov.

 • Máša Haľamová - literárno hudobné pásmoMáša Haľamová - literárno hudobné pásmo (1.6.2019)
  Máša Haľamová je jednou z najvýznamnejších predstaviteliek slovenskej poézie 20. storočia nadväzujúca na tradície slovenskej moderny. Jej dielo bolo preložené do 9 cudzích jazykov. Je autorkou žensky krehkej lyriky, zachytávajúcej prostým, úprimným slovom vzruchy srdca: nenaplnený cit lásky, manželské šťastie, bolesť nad stratou manžela.

 • Spoznajme svetové náboženstváSpoznajme svetové náboženstvá (30.5.2019)
  Náboženstvo ovplyvňuje takmer všetko v ľudskom živote – od architektúry a spôsobu bývania, cez jedlo, knihy, ktoré čítame, svadobné a pohrebné obrady, systém súdnictva a vládnutia, až po našu vieru, morálku a národné povedomie a cítenie.

 • Deň matiekDeň matiek (23.5.2019)
  Deti v mnohých krajinách sveta aj na Slovensku majú príležitosť spomenúť si na svoje matky osobitne na Deň matiek, ktorý pripadá na druhú májovú nedeľu. Vzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám, maminám možno rôznym spôsobom, napríklad darovaním kytice, darčeka, návštevou či spomienkou.

 • Seniori a ich bezpečnosťSeniori a ich bezpečnosť (2.5.2019)
  Dnešný svet je plný nástrah a ľudia využívajú rôzne metódy ako človeku ublížiť, či znepríjemniť život. Vyberajú si hlavne slabších, ktorí sa nedokážu brániť, ako sú deti alebo seniori. V našom zariadení sa snažíme robiť všetko pre seniorov a všetko preto, aby boli naši klienti v bezpečí.

 • Župná olympiáda 2019Župná olympiáda 2019 (20.5.2019)
  Dňa 18. mája 2019 Bratislavský samosprávny kraj organizoval podujatie, ktoré prináša obyvateľom možnosť zábavy, športového a umeleckého vyžitia, ale aj oddychu či edukácie. Takýmto podujatím je ŽUPNÁ OLYMPIÁDA SENIOROV, ktorú BSK organizoval už siedmy krát.

 • Stavanie mája a gulášovicaStavanie mája a gulášovica (4.5.2019)
  Máje, pôvodne mladé stromčeky, boli známe už v antike. Staroveké národy dávali pred 1. májom na domy a hospodárske budovy stromčeky na ochranu pred zlými duchmi a chorobami. Májová zeleň ako magický prostriedok vyjadrovala želanie poľnohospodárov, aby ich úroda mala silu a dobrý rast.

 • velkonocne zamyslenieVeľkonočné zamyslenie – stretnutie pri hudbe a poézii (20.4.2019)
  Veľká noc je najväčší kresťanský sviatok. Aj naše zariadenie si pripomenulo tento sviatok a pripravili sme pre našich seniorov dňa 16.apríla 2019 literárno-hudobné pásmo, na ktorom sa nám predstavili dve vynikajúce umelkyne – huslistka a poétka Katarína Jablokovová a klaviristka Oľga Jablokovová.

 • podme sa spolocne zabavat„Poďme sa spoločne zabávať“ (25.4.2019)
  POĎME SA SPOLOČNE ZABÁVAŤ to bol názov ďalšieho spoločného stretnutia, ktoré sme absolvovali s našimi obyvateľmi a s deťmi z Nízkoprahového centra FORTUNÁČIK v Bratislave.

 • Aranžovanie a mobilné záhradkyAranžovanie a mobilné záhradky (23.4.2019)
  Aranžovanie je činnosť, ktorú majú naše obyvateľky veľmi rady. Baví ich vymýšľať a vytvárať rôzne zaujímavé produkty či už zo živých, alebo umelých kvetov.

 • Dejiny Slovenska I - PRAVEKDejiny Slovenska I - PRAVEK (28.3.2019)
  Najstarším obdobím ľudstva je staršia doba kamenná – paleolit. Prvé stopy prítomnosti človeka (Homo erectus) na našom území (Mnešice dnes súčasť Nového Mesta nad Váhom, vrcholný výtvor mlado-paleolitického umenia na Slovensku – Venuša z Moravian, prienik Keltov zo západu do Podunajska, ich centrom bola Bratislava, kde razili mince.

 • AteizmusAteizmus (11.4.2019)
  Väčšina náboženstiev učí, že ľudstvo a vesmír boli stvorené jedným či viacerými bohmi určitým, viac či menej presným spôsobom.

 • Marec-mesiac knihyMarec-mesiac knihy (30.3.2019)
  Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne to je už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu Hačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – chceli tak podporiť záujem o knihy.

 • Kelti z BratislavyKelti z Bratislavy (20.3.2019)
  Kelti patria medzi národy, ktorým sa podarilo v dávnych časoch ovládnuť celý európsky kontinent. Ich počiatky sa datujú do 2. tisícročia pred naším letopočtom.

 

Zobrazených je 25 z celkového počtu 427 záznamov na stránke:  

< predchádzajúca stránka  1 ... 3 4 5 6 -7- 8 9 10 11 ... 18  ďalšia stránka >
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zo života seniorov

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & design , redakčný systém | Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti
 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies